Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Użytkownik Avatar Vscorpion

Lightbulb (komunikator) Wi-fi

Witam.
    Chciał bym zapytać czy istnieje jakiś komunikator który można kożystać w sieci domowej. Tylko jeden problem w tym że mam router. Router jest z TP-Link WR340G
    Router jest w moim pokoju. Ja mam podpięte do komputera (router-kabelek-komputer) natomiast mam jeszcze laptopa którym normalnie łączę się z routerem przez wi-fi. Pomijając to co ja mam. Są w domu jeszcze 4 laptopy. Moi bracia i tata. Zawsze siedzę w swoim pokoju i mam zamknięte dżwi słucham muzyki i nie słyszę jak ktoś woła. Chciałem w domu stworzyć ,,domowy'' przekaz wiadomości. Bardzo zależy mi na tym by nie było to gg czy aqq czy jeszcze inny internetowy komunikator. Chodzi mi o coś co jest takie łatwe w użytku bo nie każdy u mnie w domu jest tak jeśli można to tak nazwać ,, obeznany '' jak ja.

Domyślnie

sposób podłączenia do sieci nie ma znaczenia,
    co do lan-komunikatorow to w googlu można znaleźć co nieco,
    tutaj link do http://www.lanchat.prv.pl/

LANcetChat wygląda całkiem prosto, program i polski język możesz zciagnac tutaj.

Domyślnie

Rozumiem.

Oczywiście jak to ja. Nie wspomniałem o tym że już pobrałem lan-chat. Ale nie wiem czy działa on w sieci wifi.

Domyślnie

to ze komputery połączone są za pomocą wifi a nie kabelka nic nie zmienia,
    komputery korzystające z wifi powinny być w jednej grupie adresowej przydzielonej przez DHCP (np 192.168.1.xxx) wiec pomiędzy tymi komputerami komunikator powinien działać bez problemu. (powinny mieć włączone automatyczne pobieranie adresu)
    Jelsi chodzi teraz o twojego kompa podłączonego kabelkiem, istnieje możliwość skonfigurowania oddzielnej podsieci, ale w istrukcji obslugi TP-WR340G nie widzę możliwości oddzielnej konfiguracji sieci bezprzewodowej (poza nadaniem SSIDa,regionu, kanału i mode) wiec przypuszczam ze konfiguracja LAN obejmuje komputery podłączone kabelkiem i podłączone przez wifi wtedy będziesz miał adres IP tez z DHCP (np 192.168.1.xxx).

//Komunikator powinieneś dodać do wyjątków w firewallu jeśli tak się nie stało podczas pierwszego uruchomienia

Exclamation

No tak. Jest tak jak mówisz. Zaintalowałem na każdym laptopie i kompie w domu lan-chat i działa wszystko. Dziękuję.

Myślę że temat może zostać zamknięty.