Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Domyślnie Virus - Twój komputer został zablokowany przez policje / ukash

Cześć,

Ostatnio znajomy prosił mnie o pomoc przy wirusie który blokuje całkowicie działanie systemu...

Ponizej filmik jeśli ktoś będzie miał z nim do czynienia, żeby wiedział jak sobie łatwo z nim poradzić.

Mam nadzieje że komuś się przyda, pozdro.

Moderator

Domyślnie

Może niech znajomy się pochwali jakie strony odwiedzał... ;D

BTW: http://www.cert.pl/news/5483

Domyślnie

Cytat Napisał Dark Smark Zobacz post
    Może niech znajomy się pochwali jakie strony odwiedzał... ;D

BTW: http://www.cert.pl/news/5483
    Na pewno zainfekowane.
    Aktualnie ramsoloki są najczęściej ładowane ze stron zainfekowanych malware atakującym kod źródłowy strony lub w postaci szkodliwego JavaScriptu. Niektórzy mogą się czasami zdziwić, że na stronie jakiegoś urzędu czy forum albo strony sportowej mogą stać się posiadaczem "policyjnego" malware.
    Nie zawsze porada CERT jest skuteczna. Jeśli nie poradzi sobie to można za pomocą płyty CD typu Rescue Disc oferowanych darmowo na kilku stronach firm antywirusowych (nie wymienię, nie będę robił reklamy).
    Na tych też stronach często są też programy umożliwiające odszyfrowanie plików zaszyfrowanych przez niektóre odmiany tego szkodnika.
    Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)

Użytkownik Avatar Ce7iedem (PrograMystic)

Domyślnie

Witam,
    Za pierwszym razem kiedy mnie to spotkało, wydzwanialem po policji i znajmych informatykach, ale tyle dobrze że miałem wtedy telefon z internetem i przypomniał mi się pewien program (ComboFix), odszukałem go i pobralem na telefon, przesłałem te aplikacje do systemu przy trybie awaryjnym, no i oczywiscie po 4 godzinach system był jak przed atakiem wirusa. Trwało to tak długo z tego względu iż czekałem z tym ponad tydzień. Wczoraj spotkało mnie to samo, ale juz wiedziałem co mam robić i w nie całą godzinkę poradziłem sobie z tym Weelsof'em. Pragne polecić ten świetny program który nie wymaga instalacji wszystkim użytkownikom windowsa, jest w 100 % bezpieczny jak i skuteczny, czym predzej go uruchomisz tym szybciej usunie zagrożenie.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Ce7iedem (PrograMystic) ; 13-07-2013 o 01:48

Domyślnie

Odświeżę temat bo napisałem tekst na temat walki z tym szkodnikiem, są tam 4 metody oraz linki do jeszcze dwóch metod. Artykuł jest pod linkiem:
    http://www.hakerczat.site40.net/artykuly/ransom.html
    Może komuś się przydać.
    Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy ;-)

Domyślnie

Witam po długiej nieobecności podepnę się pod temat; tak więc w środę złapałem Ukhasa z chomika (chciałem ściągnąć program do odblokowania programów typu TRIAL),ale wszedł trojan,przy którym siadłem!Nie dało się wejść w tryb awaryjny ani wyrzucić z płyty ratunkowej PANDY. Został tylko format.