Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Jak mozna odczytac usuniete rozmowy z archiwum gg. Pomozcie

Użytkownik

Domyślnie Jak mozna odczytac usuniete rozmowy z archiwum gg. Pomozcie

Jaki program sluzy do odczytania wykasowanych rozmow z archiwum, bardzo wazne niech ktos podpowie, musze sprawdzic faceta bo chyba mnie zdradza.. i kasuje rozmowy. Pozdrawiam

2. Pani Haker

Pochwał
    0
    Użytkownik

Domyślnie

Uzyj jakiegos programu do odzyskiwania plikow... np. Passtool i odzyskaj plik archiwum...

Użytkownik

Domyślnie

Originally posted by Chochlik
    Uzyj jakiegos programu do odzyskiwania plikow... np. PC Inspector File Recovery i odzyskaj plik archiwum...
    Nie wiem jak dziala wspomniany przez ciebie program, ale generalnie programy do odzyskiwania plikow sluza do tego (jak nazwa wskazuje) aby ...odzyskac pliki :twisted: wiec jesli plik nie zostal usuniety a jedynie zmieniony (mogla byc usunieta tylko czesc archiwum) to taki program chyba nie pomoze.

autorce tematu polecalbym raczej keyloggera...

Użytkownik

Domyślnie

No ale zalezy jak kasuje te archiwum bo ja recznie plik->usun to pomoze a co edycji to ni jestem pewien ale chyba jednak powinno sie dac odyskac to co sie wyedytowalo nie?? Bo przeciesh edytujac cos to sie chyba nie usuwa czegos z dysku.... Jush sie gubie najlepiej niech sie ktos wypowi kto sie lepiej zna na tym odemnie A keyloggerem nie sprawdzi co chlopak o niej kiedys pisal ;(

Użytkownik

Domyślnie

No ale zalezy jak kasuje te archiwum bo ja recznie plik->usun to pomoze a co edycji to ni jestem pewien ale chyba jednak powinno sie dac odyskac to co sie wyedytowalo nie?? Bo przeciesh edytujac cos to sie chyba nie usuwa czegos z dysku.... Jush sie gubie najlepiej niech sie ktos wypowi kto sie lepiej zna na tym odemnie A keyloggerem nie sprawdzi co chlopak o niej kiedys pisal ;(
    Programy do odzyskiwania plikow dzialaja mniej wiecej na tej zasadzie:

gdy usuwamy plik z dysku, to tak na prawde go nie usuwamy tzn. system operacyjny (obojetnie jakiego uzywamy) juz takiego pliku nie widzi, ale tak na prawde ten plik nadal jest na dysku dokladnie w miejscu gdzie do tej pory byl (tzn jest fizycznie na dysku czyli gdzies tam zagubiony miedzy sciezkami...). I dopoki na miejsce tego pliku nie zostanie zapisana jakas inna wartosc (tzn przez pojecie "miejsce tego pliku" mam na mysli fizyczna czesc dysku twardego) - dopoty mozna taki plik odzyskac. Jesli natomiast cos na jego miejsce zostanie zapisane to juz nic nie zrobimy. Chociaz sa firmy ktore maja tak specjalistyczne narzedzia ze potrafia odzyskiwac dane nawet z dyskow wieloktornie juz zapisanych. Ale to sytuacje ekstremalne.

W kazdym razie, jesli ktos usunal tylko czesc archiwum GG, poprzez usuniecie tylko wybranych rozmow bezposrednio z poziomu programu GG, to nie ma szans na odzyskanie tych rozmow, bo plik archiwum po edycji zostal zapisany na nowo. Czyli stara zawartosc pliku zostala zastapiona nowa zawartoscia. Edytory Dyskowe (bo tak sie nazywaja programy do odzyskiwania plikow) nie beda w takiej sytuacji widziec niczego co by mozna odzyskac.

Archiwum GG mozna odzyskac tylko w takiej sytuacji, gdy caly plik archives.dat zostanie usuniety recznie z dysku, ale gdy GG nie zostanie jeszcze uruchomione i nie przyjdzie zadna wiadomosc.

Uruchomienie GG po usunieciu pliku archiwum, oraz przyjecie chocby jednej wiadomosci powoduje ze powstaje nowy plik archoves.dat, ktory nadpisuje fizyczna powierzcnie dysku twardego nalezaca niegdys do starego pliku.

To tyle co potrafie z pamieci napisac na temat odzyskiwania plikow poprzez Edytory Dyskowe. Oczywiscie moge sie mylic bo sie w odzyskiwanie plikow bawilem juz dawno temu, w czasach Pentiuma 100, Nortona Commandera, czy Dosa Navigatora :twisted:

Co do keyloggera to racja - wstecz juz niczego nie wylapie

Użytkownik

Domyślnie

No ale dajmy ze stare qrchiwum mialo okolo 5mb i jak znowu sie stwoynowe archiwum to przeciesh nie nadpishe calego archiwum tylko jego sam poczatek czyli teoretycznie reszte ktora nie zostala nadpisana powinna dac sie odzyskac...

Użytkownik

Domyślnie

No ale dajmy ze stare qrchiwum mialo okolo 5mb i jak znowu sie stwoynowe archiwum to przeciesh nie nadpishe calego archiwum tylko jego sam poczatek czyli teoretycznie reszte ktora nie zostala nadpisana powinna dac sie odzyskac...
    dobrze glowkujesz ale masz racje uzywajac slowa TEORETYCZNIE :twisted:

Otoz te dytory Dyskowe z ktorymi ja sie spotkalem, dzialaly w ten sposob, ze trzeba bylo wskazac katalog w ktorym szukamy zaginionego pliku i edytor szukal w tym katalogu wszystkiego co zostalo usuniete i co nadaje sie do odzyskania. I w takim przypadku wsrod usunietych plikow nie znalazlby pliku archives.dat, bo przeciez ten plik istnieje. Tyle ze w nowej postaci.

Dlatego wspomnialem o tym ze bawilem sie edytorami juz dawno - moze teraz sa jakies bardziej fikusne edytory ktore by w takiej sytuacji sobie poradzily.

Użytkownik

Domyślnie

Moj facet sie na tym zna i kiedys cos tam mowil ze mozna odzyskac to co jets wykasowane ale przeciez go nie spytam bo mi nie powie, a wiem ze jest jakis progarm do odzyskiwania tego co zostalo wykasowane.

Użytkownik

Domyślnie

No to ustalilismy z Robem ze w tej sytlacji raczej nic sie nie da zrobic bo twoj facet pewnie wykasowuje zawartosc archiwum z poziomu Gadu-gadu co jest rowno znaczne z edytowaniem pliku archiwum.... Zapusc mu keyloggera i bedziesh widziala co pishe do innych

Użytkownik

Domyślnie

A taki program jak spy partner, dobry jest , czy lepszy jest key logger. Mozeci mi podac jakas stronke aby sciagnac tego key loggera.

Użytkownik

Domyślnie

hej wlasnie ale jak wywalimy rozmowy i chyba nie uzyjemy kompaktuj jest tam jakas taka opcja w gg6 to rozmow nie ma widocznych ale plik archiwum ma nadal ten sam rozmiar i mam takie archiwum gdzie pod gg nie ma romow ale plik ma 100kb wiec moze da sie odkodowac bezposrednio z pliczku ????
    pozdrawiam
    hej