Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Domyślnie Potrzebuje pomocy...

Witam,

jestem tu totalnie nowa, pisze tutaj bo juz nie wiem gdzie... Mieszkam w Hiszpanii obecnie, przedwczoraj wracajac z pracy na przystanku ¨w malej miescinie zostawilam lub skradziono mi laptopa... Bylam z tym na policji, ale z tym to roznie bywa, watpie zeby tego jakos szukali... Zwlaszcza ze kilka godzin pozniej policjant zaczal do mnie pisac zebym sie z nim umowila na kolacje wiec no...

Jesli zostal on zgubiony to do tej pory juz dawno by go ktos otworzyl i poszukal wlasciciela, wszystko mialam tam otwarte, laptop byl wygaszony, bez hasla z otwartym fejsem i mailem.

Mam numery seryjne laptopa i IP.

Prosze, nie oceniajcie mnie, jak mozna nie upilnowac... Juz sama to zrobilam, wiem ze widocznie blodynizm i zmeczenie wzielo gore nad ostroznoscia... Zostalo mi 3 tyg do powrotu do kraju. Jesli jest cos co da sie zrobic, ustalic lokalizacje, cholibka cokolwiek to sie odwdziecze!!!
    Chwytam sie wszelkich sposobow...

Użytkownik

Domyślnie

Proszę pani, numer IP nie zależy od laptopa, ale od punktu dostępu do internetu. Tzn. jeśli łączysz się w domu z internetem masz IP "a", a jeśli łączysz się w kafejce masz IP "b". Po IP można dotrzeć do ISP. Czasem można ustalić przybliżoną lokalizację punktu dostępu, miejsca, gdzie dane urządzenie podłączyło się do sieci.

edit1: Znalazłem podobny temat na forum: http://haker.com.pl/threads/8742-nam...ionego-laptopa
    Ostatnio edytowane przez wikwg9 ; 19-08-2016 o 13:20
    Odpowiadam na PW. Pisz śmiało Szybki link: http://haker.com.pl/private.php?do=newpm&u=4124819

Domyślnie

To nie wiem juz sama, pogrzebalam w google i dowiedzialam sie ze mozna podejrzec numer IP po e-mailach. Przegladajac maile z bardzo roznych miejsc wysylane, jednak z tego samego komputera, ten numer zawsze byl ten sam... Czyli nie ma zadnego sposobu jak moznaby go inaczej alternatywnie poszukac pomijajac policjanta zapraszajacego na kolacje... -.- hiszpaniury...
    Ja sie kompletnie na takich rzeczach nie znam, dlatego uderzam gdzie sie da... bardzo mi zalezy. Przejrzalam ten podeslany watek ale co drugiego slowa nie rozumiem oprocz tego, ze jak skradziony to po herbacie ;(

Domyślnie

dobra, cholerka chyba jednak nie takie samo... no to zamiecione.

Użytkownik

Domyślnie

Ja nie rozumiem tego co właśnie napisałaś, a ty nie rozumiesz chyba czym jest adres IP. Odsyłam do wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_IP
    Odpowiadam na PW. Pisz śmiało Szybki link: http://haker.com.pl/private.php?do=newpm&u=4124819

Domyślnie

dziekuje za wyjasnienie. wszyscy naokolo mi mowili zdobadz IP, zdobadz IP...

Dobrze, a czy jest jakas szansa na zdobycie jakiejs lokalizacji czy juz totalna mierda? Podkreslam ze komputer nie byl wylaczony, tylko wygaszony z wlaczonym facebookiem i gmailem... no ale to musialby czlowiek sie podpiac do internetu...

Użytkownik

Domyślnie

Lokalizacji na podstawie czego? Pradwopodobnie nie masz zainstalowanego niczego, co mogłoby pomóc Ci odnaleźć komputer. Ktoś nieuczciwy, lecz rozsądny pierwsze co to zrobiłby format. Swoją drogą to Twoje konta są zagrożone, lepiej pozmieniaj hasła do wszystkiego. Szkoda zdzierać klawisze... Trzeba być prawdziwym idiotą, żeby wdzierać się*z prywatnego IP na czyjeś konto. Jeśli chcesz to ryzykuj sobie kontem, by odzyskać laptopa (nie zalecam). Tyle ode mnie. Pozdrawiam i powodzenia

Domyślnie

format zawsze jest dobrym rozwiązaniem, czy masz wirusy, czy coś nie działa poprawnie.

Domyślnie

Cytat Napisał martun Zobacz post
    format zawsze jest dobrym rozwiązaniem, czy masz wirusy, czy coś nie działa poprawnie.
    Większej głupoty dawno nie słyszałem. Wyobraź sobie, że jest jakiś komputer serwerowy, na którym jest uruchomiony n-serwisów, parę serwerów i masa innych rzeczy. Nawet jeśli są robione backupy to postawienie maszyny na nowo wiąże się z ogromnym kosztem. Format to ostateczność
    GG: 1358807