Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Domyślnie Potrzebuję pomocy i informacji

Witam, potrzebuję pomocy związanej z dziwną sytuacją która mnie ostatnio spotkala. Jestem zwykłym prostym człowiekiem nie znam się co się wydarzyło a mianowicie kilka dni temu otrzymałam fakturę za telefon w sieci play,(zaznaczę że faktura jest prawdziwa) ku mojemu zdziwieniu okazała się być wystawiona na dość dużą sumę. Po rozmowie z obsługą Play okazało się że były wykonane trzy połączenia z tzw.numerami premium, nie byłoby w tym nic dziwnego oprócz tego że z mojego telefonu takie połączenie nie było wykonane. Nadmienię też o sytuacji jaka mi się przytrafila w dzień tego feralnego połączenia i pewnie to ma związek z połączeniami naciagnietymi, telefon leżał obok na stole siedząc w spokoju słyszałam czyjąś rozmowę po podniesieniu telefonu i odblokowaniu go pojawił mi się komunikat połączenie zakończone i czas rozmowy. Po obejrzeniu telefonu nie miałam w danej chwili żadnego wykonywanego połączenia ani przychodzacego ani wychodząc. Pomóżcie mi co to się stalo, kto i jak mógłby zadzwonić z mojego telefonu bez dotykania go. Czy takie sytuację zdarzają sie.

Domyślnie

Witaj.Miałem jakiś czas coś bardzo podobnego.Kiedy zadzwoniłem na swoją pocztę głosową zamiast wysłuchać czy ktoś się nagrał usłyszałem dość miłą rozmowę dwóch koleżanek.Trwało to ze 20 minut a ja tylko zastanawiałem się czy będzie następnym razem tak samo.....byłaby niezła zabawa.Tak czy siak było to w sieci Orange.Takie sytuacje się zdarzają.Nie powiem czy za ich rozmowę byłem obciążony bo tego nie sprawdzałem.Pzd
    Main Page: ▄▀▄▀ *******/ ▀▄▀▄ ░▒▓█► GG ●*****● ◄█▓▒░

Domyślnie

Dość dziwna sytuacja, w sieci Play masz możliwość sprawdzenia na ich witrynie biling połączeń i SMS, sprawdź tam czy widnieją jakieś usługi Premium.
    GG: 1358807

Domyślnie

Ja blokadę połączeń i sms na numery premium to dopiero zablokowalam po tej sytuacji, bo przy umowie nikt nam nie zaproponował żeby takie cos uczynic. Za trzy połączenia wychodzące Play rząda zapłaty w wysokości 310zl dajecie spokój za co mam zaplacic skoro na 200%wiem że fizycznie takie połączenie z mojego telefonu nie wyszlo.

Domyślnie

Podpowiedzcie mi proszę gdzie na swoim profilu znaleźć wiadomości prywatne? Bo nie ogarniam jeszcze tego.

Domyślnie

@ Monia
    Na gorze po prawej stronie przycisk 'Panel Uzytkownika' przekieruje Ciebie do prywatnych wiadomosci.

Odnosnie tematu. Ostatnio czytalem wyniki badan ktore wykazaly ze wzglednie duzo applikacji na androida ma takie malware'y. Maja one na celu wykonywanie takich oto polaczen orazy wysylanie sms'ow na numery. Taka oto metoda, tworca wirusa sie wzbogaca-podejrzenia padaja na tworcow z Chin.

Wirusy te sa w miare zaawansowane i atakuja wszystkie systemy Android poprzedzajace Android KitKat (poprosilbym o potwierdzenie ze wlasnie takie macie telefony-Monia i barukoru). Kiedys trzeba bylo wylaczyc telefon lub wlaczyc tryb samolotowy zeby sie upewnic ze telefon nie bedzie odstawial nam takich numerow. Najnowsze wersje tego malware'a nadpisaly funkcje wylaczania telefonu i wlaczania owego trybu samolotowego. Telefon bedzie wygladal na wylaczony a w rzeczywistosci bedzie w tle wykonywal swoje telefony. Jedyna metoda na wylaczenie telefony jest wyjecie baterii.

Zaaktualizujcie telefony.

Domyślnie

Wszystko byłoby dobrze gdybym znalazła w górnym prawnym rogu panel użytkownika, jakoś u mnie tego nie ma, Boże ale masakra u mnie jest

Domyślnie

We are sorry, this content is not supported via the mobile style.
    Click Here to go to the Forum Homepage

Wyskoczylo mi takie coś

Domyślnie

Uzyj komputera a nie telefonu.

Moderator

Domyślnie

Moim zdaniem należy przede wszystkim iść do Play i napisać oficjalną reklamacje. Oni to wyślą do siedziby i rozpatrzą. Jeśli w przeszłości nie były używane numery PREMIUM to może się uda. Dla przykładu banki czasami są ubezpieczone, jak nie z Twojej winy stracisz kasę w dziwny sposób.

Co do tego czy to możliwe. Teoretycznie istnieją trojany na smartfony i potrafią wysyłać sms albo dzwonić. I nie głupi byłby to sposób zarobku dla przestępcy. Zazwyczaj jednak wymagany jest zrootowany telefon, a Ty na 99% przypuszczam nigdy nie rootowałaś telefonu i nawet nie wiesz co to jest.

Druga sprawa, nie wiem czy wiesz, ale jeśli jesteś podłączona po transferze danych do Internetu to sama możesz aktywować niechcąco dziwne rzeczy. Istnieją strony internetowe na Androida imitujące komunikaty "UWAGA MASZ WIRUSA!", kliknięcie USUŃ ZAGROŻENIE na nich wysyła najczęściej automatycznie w tle smsa w celu aktywacji usługi PREMIUM typu horoskopy itd za nawet 30zł dziennie.

Domyślnie

No to pięknie nie raz mi taki komunikat wyskakiwal. Co do Play już dwa razy skladalam reklamację ale nie biorą mojej sprawy na poważnie podejrzewam że nawet dokładnie nie sprawdzili co i jak.

Domyślnie

Cytat Napisał Dark Smark Zobacz post
    Moim zdaniem należy przede wszystkim iść do Play i napisać oficjalną reklamacje. Oni to wyślą do siedziby i rozpatrzą. Jeśli w przeszłości nie były używane numery PREMIUM to może się uda. Dla przykładu banki czasami są ubezpieczone, jak nie z Twojej winy stracisz kasę w dziwny sposób.

Co do tego czy to możliwe. Teoretycznie istnieją trojany na smartfony i potrafią wysyłać sms albo dzwonić. I nie głupi byłby to sposób zarobku dla przestępcy. Zazwyczaj jednak wymagany jest zrootowany telefon, a Ty na 99% przypuszczam nigdy nie rootowałaś telefonu i nawet nie wiesz co to jest.

Druga sprawa, nie wiem czy wiesz, ale jeśli jesteś podłączona po transferze danych do Internetu to sama możesz aktywować niechcąco dziwne rzeczy. Istnieją strony internetowe na Androida imitujące komunikaty "UWAGA MASZ WIRUSA!", kliknięcie USUŃ ZAGROŻENIE na nich wysyła najczęściej automatycznie w tle smsa w celu aktywacji usługi PREMIUM typu horoskopy itd za nawet 30zł dziennie.
    Jak to wygląda z technicznego punku widzenia? Javascriptem wyślesz SMS z telefonu?
    GG: 1358807

Domyślnie

weźcie nie pomagajcie temu internetowemu trolowi bo to jakaś oszustka i naciągaczka... już ją sprawdziłem... ^_^

Domyślnie

Ludzie są jednak okropni. Zastanów się nad sobą