Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: błąd - kernel stack Inpage error

Użytkownik

Domyślnie błąd - kernel stack Inpage error

Ostatnio pojawił mi się piękny niebieski ekran a na nim kernel stack Inpage error co to może znaczyć ?

2. Pani Haker

Pochwał
    0
    Użytkownik

Domyślnie

Oznacza to, że wystąpił krytyczny wyjątek w module systemu Windows NT/2000/XP/2003. Oba błędy KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR oraz KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR (kody HEX: 0x00000077 oraz 0x0000007A) oznaczają, że częśćjądra nie mogła zostać wczytana z pliku wymiany do pamięci fizycznej z powodów związanych z uszkodzeniem sprzętu, zbyt starym BIOSem lub niekompatybilnością kontrolera dysku. Czasami błąd spowodowany jest obecnością wirusa w pamięci, ale także działanie modułów pamięci fizycznej RAM może być nieprawidłowe (np. z powodu zbyt szybkiego taktowania szyny pamięci). Ten błąd może też wyskakiwać, jeżeli za mocno podkręcisz procesor.
    Jeżeli drugi parametr błędu ma wartość 0xC000009C lub 0xC000016A, oznacza to błąd w zawartości pliku wymiany spowodowany wystąoieniem uszkodzonych sektorów na dysku. Jeżeli wartość drugie parametru to 0xC000009D, oznacza to, że kontroler IDE może mieć kłopoty z komunikacją z dyskiem twardym, który może mieć np. obluzowaną taśmę połączeniową, bądź wiesz się na bad-sektorach.

Jak rozwiązać ten problem?
    1) Jeżeli podkręcałeś procesor, przywróć wszystkie wartości szyn na optymalne (najlepiej użyj opcji w BIOSie 'Load Optimal Settings')
    2) Usuń, a następnie przywróć plik wymiany
    3) Sprawdź dysk gruntownie używając programu Norton Disk Doctor bądź Scan Disk
    4) Sprawdź, czy taśma jest dobrze zamocowana do dysku

W razie problemów, pisz.

Domyślnie

ba błędy KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR oraz KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR (kody HEX: 0x00000077 oraz 0x0000007A)

hmm jak t odumnie brzmi , to tylko w windowsie sie tak zdarza ; gdy wywala blad nie wiemy o co chodzi

i chyba za to go kochacie

Użytkownik

Domyślnie

No ja mam błąd podobny przy ładowaniu Linuxa.
    A mianowicie:
    " <0>KERNEL PANIC: ATTEMPTED TO KILL INIT "
    Co mam robić ??

Użytkownik

Domyślnie

Nie podkręcałem procesora na dysku nie mam błądów ani wirósów ale mam dwie kości pamięci jedną 512 (400) a drugą 256 (333) czy to może być od tego ? mam kompa na gwarancji czy w takim wypadku oddać go do serwisu ?

Użytkownik

Domyślnie

Originally posted by aliens
    mam dwie kości pamięci jedną 512 (400) a drugą 256 (333)
    coz za trafiona konfiguracja. ciekawe kto ci takie cos doradzil, a skoro mowisz ze komp jest na gwarancji to pewnie w sklepie takie orly pracuja. pewnie na magazynie walaly im sie stare kosci to ci wcisneli.... no chyba ze sam se to wlozyles ale wtedy to z ta gwarancja bedzie problem ;d

ale wracajac do tematu: problem moze byc wlasnie przez tak wspaniale dobrane kosci pamieci...

Użytkownik

Domyślnie

Oznacza to, że wystąpił krytyczny wyjątek w module systemu Windows NT/2000/XP/2003. Oba błędy KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR oraz KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR (kody HEX: 0x00000077 oraz 0x0000007A) oznaczają, że częśćjądra nie mogła zostać wczytana z pliku wymiany do pamięci fizycznej z powodów związanych z uszkodzeniem sprzętu, zbyt starym BIOSem lub niekompatybilnością kontrolera dysku. Czasami błąd spowodowany jest obecnością wirusa w pamięci, ale także działanie modułów pamięci fizycznej RAM może być nieprawidłowe (np. z powodu zbyt szybkiego taktowania szyny pamięci). Ten błąd może też wyskakiwać, jeżeli za mocno podkręcisz procesor.
    Jeżeli drugi parametr błędu ma wartość 0xC000009C lub 0xC000016A, oznacza to błąd w zawartości pliku wymiany spowodowany wystąoieniem uszkodzonych sektorów na dysku. Jeżeli wartość drugie parametru to 0xC000009D, oznacza to, że kontroler IDE może mieć kłopoty z komunikacją z dyskiem twardym, który może mieć np. obluzowaną taśmę połączeniową, bądź wiesz się na bad-sektorach.[/b]
    heh Kmoputer Świat Ekspert sie czyta nie??

Użytkownik

Domyślnie

z pamięcią to raczej nie bo wyciągnełem 256 i zostawiłem 512 i dalej pojawił się ten błąd i pojawił się też przy robieniu partycji pod linuxa więc myśle że to coś z HDD czy w takiej sytuacji powinienem oddać kompa do serwisu ?

Użytkownik

Domyślnie

Najpierw przeinstaluj Windowsa. Jak długo masz ten komputer i jak długo działa na nim WinXP?

Użytkownik

Domyślnie

Windowsa instalowałem już wiele razy usuwałem partycje itp. ale to i tak jak widać nic nie dało

Użytkownik

Domyślnie

Wychodzi na to, że występuje jakiś konflikt sprzętowy. Odwiedź serwis.

Dawni Moderatorzy

Domyślnie

Originally posted by LICKER
    No ja mam błąd podobny przy ładowaniu Linuxa.
    A mianowicie:
    " <0>KERNEL PANIC: ATTEMPTED TO KILL INIT "
    Co mam robić ??
    Napisz co jest przed tym - o ile sie orientuje to pluje sie o biblioteki.

Marek - dochodza mnie sluchy, ze kopiujesz texty. Jesli nie bedziesz dawal bibliografii a znajde skopiowany text to momentalnie dostaniesz bana chyba, ze text jest na licencji gpl Nie bedizmy tutaj tolerowac plagiatow.

Użytkownik

Domyślnie

coraz częściej prawie zawsz pojawia mi się ten sam błąd tym razem przy sejwowaniu stanu gry w różnych grach może to coś z twardym ?