algorytm doskonaly..........

G

Guest

Gość
moj kumpel mi mowil że zrobil program ktory generuje idealnie(prawie)
polskie wyrazy i robi z tego slownik......nie wiem czy to mozliwe ale...moze mi ktos odpowie bo sam chce cos takiego robic ale nie wiem czy mnie w ciula nie robil i czy nie strace czasu...........
 

moqKomar

Użytkownik
Dołączył
Luty 13, 2002
Posty
53
Jezeli chcesz cos takiego zrobic to sam powinienes wiedziec czy mozna.
Moim zdaniem nie mozna gdyz jezyk polski nie ma reguly tworzenia wyrazów (jeszcze jakich? przymiotniki czy rzeczowniki?) nawet jakbys chcial wykorzystac zasady slwotworstwa ze od jednego wyrazu tworzyl by podobny wg jakiegs schematu(tory by mosial miec jakies 5 stron A4 zeby ci bzdory sie nie porobily) to z jednego wyrazu moglbys zrobic mx 7-10 pochodnych.
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Originally posted by adam13
moj kumpel mi mowil że zrobil program ktory generuje idealnie(prawie)
polskie wyrazy i robi z tego slownik......nie wiem czy to mozliwe ale...moze mi ktos odpowie bo sam chce cos takiego robic ale nie wiem czy mnie w ciula nie robil i czy nie strace czasu...........
Zgadzam sie ze sam powinienes wiedziec czy to mozliwe.Sam troszke sie nad takimi generatorami zastanawialem i raczej nie da sie wygenerowac poprawnych wyrazow.Najlepszy chyba sposob to dorwac najnowszy slownik Kopalinskiego i zeskanowac.Ale tak serio to troszke nad tym siedzialem i mozna probowac eliminowac hasla wygenerowane brute forcem poprzez wykozystywanie wlasciwosci leksykalnych itd.Taka eliminacja jezeli dobrze przeprowadzona potrafi uproscic nawet setki chaselek ze slownika i uczynic lamanie wery fast.Pewnie nie bardzo wiesz o co chodzi ale podaje juz przyklad : wyobraz sobie ze prawie jestes pewien ze gosc zalozyl haselko w postaci jekiegos wyrazu ewentualnie z cyferkami na koncu czy cos takiego. Lamiesz to brutem ale eliminujesz wszystkie mozliwosc wystapienia 'g' po 't' i odwrotnie czy 'k' po 'g' itd. W sumie mozna znalezc tego sporo a poprzez nawet jeden taki filtr mozesz wyeliminowac setki a nawet tysiace mozliwosci. Milej pracy i informuj o wynikach
smile.gif
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
Jonny, ty to masz leb. Akurat mysle nad kodem wirusa, zdaje mnie sie ze wymyslilem nowa technike, ale odbiegam od tematu.
To dobry pomysl z ta eliminacja, slownik wczesniej stworzony przez bruteforce moze zostac zmniejszony do normalnych rozmiarow. A takich regul pisowni polskiej to mozna czesto szukac na poczaku slownikow od polskiego, jakby ktos byl zdesperowany to na potrzeby nauki moge mu jeden przyslac poczta (pozyczyc), ale jest tego pelno np. w EMPIKU
 

erde

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2002
Posty
53
Stworzenie takiego algorytmu nie jest mozliwe! Nie ma regul wg. ktorych mozna by wygenerowac wyrazy danego jezyka. Mozna jedynie modyfikowac istniejace wyrazy ale w przypadku j.polskiego to tez bedzie bez sensu.
 

sWhite

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
203
witam
ja sadze ze jonny ma racje byla by tak mozliwosc, gdyby napisac algorytm ktory sprawdza kazdy wyraz w slowniku i stosuje dane reguly poprawnej pisowni (tz nie bezsensownej pisowni)
tylko problem jest taki zeby to trwalo szybko ewentualnie mozan by to podzielic na wielu uzytkownikow zeby kazdy cos tym algorytmem przewertowal i juz zawsze cos jest
tylko z brute force trzeba by zapisac wszystkie mozliwosci do pliku i powoli ograniczac ten pik tym algorytmem, no i jeszcze jeden algorytm co by dodawal do tego cyferki, wiecie przed po i w roznych innych kombinacjach
 

erde

Użytkownik
Dołączył
Listopad 4, 2002
Posty
53
sWhite: Sorki ale nie bardzo Cie zrozumialem... Napisales ze mozna by sprawdzac wyrazy ze slownika aby wykluczyc te niepoprawne, ale przeciez "slownik" zawiara tylko poprawne wyrazy danego jezyka. Jesli natomiast chodzilo Ci o zbior wyrazow wygenerowanych metada wszystkich mozliwych kombinacji to eliminacja tez chyba nie ma wiekszego sensu: Jesli ktos w hasle uzyl przypadkowej kombinacji znakow to po co odrzucac z takiej listy slowa, ktore nie spelniaja jakiegos kryterium gramatycznego? Jesli uzyl natomiast wyrazu z jezyka to lepiej zastosowac normalny slownik, ewentulnie z wygenerowanymi dodatkami (np. 2 cyfry na koncu) ale to potrafi wiele generatorow. Mam nadzieje ze za bardzo nie namieszalem ale chyba lapiecie o co mi chodzi. Pozdrowionka
 

sWhite

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2002
Posty
203
erde w pewnym sesie masz racje, omi o to chodzi ze mozna by stworzyc idealby slownik w ktorym mogly by byc wszystkie mozliwosci popawne gramatycznie + dodatki (cyferki)

a jest malo osob takich co tworza hasla calkowicie bezsensowne, gdyz sa one trudne do zapamietana, kazdy tworzy haselko w ten sposub zeby kto inny nie mogl go rozszyfrowac a dla niego bylo by to haselko banalne

i mam nadzieje ze tym razem napisalem w miare przejrzyscie i zrozumiale
 

Anioł

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 7, 2003
Posty
12
hasla

zgadzam si ez toba w zupelnosci sam do niedawna takich chasel urzywalem ale teraz sie przezrucilem an hasla banalnie proste ale w jezyku łacinskim muwie wam super sprawa proste a zarazem genialne.
<
<
<
<
<
<
<
<
<
<
<
<
 
Do góry Bottom