Dziwny problem z dyskiem(?)

Fluffeeshy

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2013
Posty
3
Witam.
Ogólnie od jakichś paru miesięcy się to nie działo, ale znów wróciło. A problem leży w tym, że komputer wydaje dźwięk jakoby się wyłączał, ale sam monitor działa i wszystko robić mogę. Tylko internet się wiesza. Niegdyś również był z tym problem, wirusów mi nie wykryło, a wcześniej musiałam robić przywracanie systemu. Format musi raczej odpaść, bo mam zbyt wiele plików, których nie mam jak zachować inaczej.
Co to może być za problem? Jak go naprawić?
Dodam, że mam Windowsa XP
 
Ostatnia edycja:

stuudent

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2013
Posty
13
Sprawdź swój dysk za pomocą jakiegoś programu do testowania i po wynikach zobaczysz w czym problem.
 

majdan177

Użytkownik
Dołączył
Listopad 5, 2009
Posty
11
hej, miałem podobnie. Dysk prawdopodobnie jest uszkodzony, ma błędne sektory. Dziwnie pracuje, co pewien okres czasu wydobywa się z niego dziwny głos. Możliwe jest że niedługo zaczniesz tracić dane. Jak go naprawić? Nie wiem. Lepiej porozglądaj się za nowym dyskiem. Najważniejsze będą wyniki testu dysku.
 

Fluffeeshy

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2013
Posty
3
badania dysku wykazały brak błędow. Dzisiaj nie uruchamia sie system. Dyak pyka i pyka. Wczesniej jeszcze system miał ok 52stopni C. Wychodzi na to ze nie uruchamia sie dysk. Czy jest do wyrzucenia?
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Też tak czasami mam. Podczas pracy na komputerze dysk nagle zaczyna pykać i po chwili system się resetuje. Aby zbootować system ponownie muszę chwilę odczekać bo inaczej pluje bsodem. Pewnie masz już padający dysk. Mój ma już dobre 8 lat i obawiam się, że długo już nie pociągnie.
Zacznij szukać nowego twardziela.
 

stuudent

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2013
Posty
13
Na Twoim miejscu tak czy inaczej kupiłbym nowy dysk i przegrał najważniejsze dane a tamten gruntownie bym sformatował i próbował naprawić jeśli się jeszcze da.
Jaka to firma i jaka pojemność ? długo już go używasz ?
 

Fluffeeshy

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2013
Posty
3
Ogolnie ma juz 6 lat i przezył wiele wirusow w swym zyciu. Firma to intel prawdopodobnie. Pojemosc ma ok 200 podzielone na pare partycji. (wybaczcie brak Polskich znaków. Jestem na telefonie...)
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom