exe + obrazek

Ci3ba

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 3, 2007
Posty
43
Witam, mam pytanie, ma ktoś binder, lub zna sposób na ukrywanie plików *.exe w obrazkach??? Widziałem inne tematy i pisało, że to niemożliwe, a jednak, na pewnym forum była afera, ponieważ kiedy wlazło się na temat/post ściągał się wirus... Dlaczego? Wyjaśniono, że wirusy biorą się stąd, że w avatarze usera (autora tematu) był wirus, który odpalał się po załadowaniu obrazka. Myślałem, że to niemożliwe, ale teraz już wiem, że to możliwe. Ale jak to zrobić??? Będą + za to, jak ktoś powie jak to "uczynić".

Dowód tutaj:
Zakładam temat ,bo stwierdzam że forum zaczeło sie robić niebezpieczne.Nie co 2 temat ,ale co 1 to exploit,keylogger lub wirus.Lepiej nie kożystać narazie z forum czy coś takiego ,albo uwazać bo nawet w obrazkach są exploity.Nie musicie w nic klikać i tak złapiecie syfa wchodząc do tematu :/
Admini i modzi zabierzcie sie za to :[/b]

oraz
Dlaczego jak włączam temat to antywirus zaczyna wyć???[/b]

i tutaj porada...:
NIE OTWIERAJ ZDJECIA JESLI JEST PODEJRZANY HOST ;][/b]

Wypowiedzcie się.
 

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546
No i na to czekałem ;] dzięki kolo że mi humor poprawiłeś ;]

Skąd masz ten cytat:
Zakładam temat ,bo stwierdzam że forum zaczeło sie robić niebezpieczne.Nie co 2 temat ,ale co 1 to exploit,keylogger lub wirus.Lepiej nie kożystać narazie z forum czy coś takiego ,albo uwazać bo nawet w obrazkach są exploity.Nie musicie w nic klikać i tak złapiecie syfa wchodząc do tematu :/
Admini i modzi zabierzcie sie za to :[/b]



??
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
AV wykrywa zlosliwy kod zapisany w formacie jpg ktory nie jest w stanie zaszkodzic komputerowi, po raz setny : NIE da się ukryć exe w obrazku!
 

Ci3ba

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 3, 2007
Posty
43
Originally posted by amex
AV wykrywa zlosliwy kod zapisany w formacie jpg ktory nie jest w stanie zaszkodzic komputerowi, po raz setny : NIE da się ukryć exe w obrazku!

A jednak się da, ponieważ zaczęło się masowe wykradanie danych i koleś na pw wysyłał osobom "shackowanym" wiadomości z ich hasłem oraz profilem do e-maila, forum itp.
 

PHmaster

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2007
Posty
329
Originally posted by Ci3ba
A jednak się da, ponieważ zaczęło się masowe wykradanie danych i koleś na pw wysyłał osobom "shackowanym" wiadomości z ich hasłem oraz profilem do e-maila, forum itp.
jaki koleś??? Kto, gdzie, jak, kiedy???Na tym forum???
Może chodzi CI o inne forum, gdzie ktoś wydobył hashe z bazy danych... :whoeva:
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
pliki exe zapisane jako obrazek (jpg,gif itp) nie uruchomią się na kompie i koniec kropka! to musi być plik wykonywalny! A jeśli zrobił to przez avatar to musiał znależć jakąś luke w forum, nie ma innego wyjscia
 

Ci3ba

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 3, 2007
Posty
43
w sumie prawda, że też o hashach nie pomyślałem. Jak zbindowałem exe z jpg w cmd sposobem:

Kod:
cd "adres folderu z plikami do zbindowania"

copy/B plik_z_obrazkiem.gif + plik_exe.exe wynik.gif

to plik exe się nie otworzył. Macie rację ;] .
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Originally posted by lisek160
jotpeg nie jest wykonywalny więc nie rób afery :killer:
jpg jest wykrywalny przez AV, w każdym razie przez NOD'a i powinien przez każden porządny AV
 

lisek160

Użytkownik
Dołączył
Marzec 21, 2007
Posty
175
To nie czyni go plikiem wykonywalnym, owszem może posiadać złośliwy kawałek kodu, ale nie jest plikiem wykonywalnym widziałem gdzieś jak taki złośliwy kod do JotPeGa przykleić jak znajdę to wrzucę linka
<


// Tutaj zamieszczam linka z obiecanym opisem
<
Wiem że jak ktoś by chciał to by znalazł sam
<
no ale jak już znalazłem to dam.
<
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Originally posted by lisek160
To nie czyni go plikiem wykonywalnym,
a kto powiedział, że tak jest? ja tylko stwierdzam fakt, że nawet jak zapiszesz exe jako avi, doc czy obojetnie jaki inny format to i tak bedzie wykrywalny jako zlosliwy kod
 

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
hackme.jpg może zostać przez kogoś spreparowany w podobny sposób i wgrany jako avatar itp w celu przechwycenia haseł[/b]
i jemu o to sie rozchodzi
poczytajcie jeszcze to
http://www.jaczewski.pl/blog/ukrywanie-pli...-obrazach-jpeg/
http://www.internetnews.com/dev-news/article.php/1365871
http://www.theregister.co.uk/2002/06/14/fi...jpeg_virus_not/
http://www.egospodarka.pl/6103,Wirusy-wrze...004,1,39,1.html
http://www.pcworld.pl/news/70592.html
linki znalezione przez Dark Smark'a ;]
 
3

31337

Gość
Jeszcze tydzień temu myślałem że sie nieda, aż na pewnym forum koleś dał exploita. Działa pod ff 1.5+, operą i ie z włączonym activeXem. To NIE jest wmf exploit, tylko źle przetwarzane nagłówki content-disposition i content-type + ajax. Można tym sposobem uruchomić dokument html w tempie, a on w identyczny sposób uruchomi exe, też z tempu. W operze i ff działa to identycznie bo pewnie implementacja jest zerżnięta, w ie wymaga to włączonego ajaxa i czegośtam jeszcze - ale exe można uruchomić za pierwszym razem. I tak, to w ~80% działa odrazu po wejściu w temat na forum, o ile sąwłączone tagi img.
Nie będe dawał przykładu, bo sie rozejdzie i naprawią bug, a mamy jeszcze plany co do wykożystania tego
<
 

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546
Nie do końca o to chodziło ale co tam ;]
http://artem.mojeforum.net/viewtopic.php?p=27


________________________________________________________________________________
________
Poniższe zdanie jest prawdziwe ...
wiruswjpg.jpg

Powyższe zdanie jest fałszywe...






[scroll:9b0d9fe718]
441185461457.png
[/scroll:9b0d9fe718]
Bez urazy ;] gdybym mógł wsadził bym se to do podpisu ;]
________________________________________________________________________________
________
 

kavson

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 28, 2007
Posty
16
z tego co wiem to i tak keya pod to nie wsadzi... ale slyszalem ze exploita w ten sposob da sie wpakowac ;p jutro cos wykombinuje ze znajomym i moze cos wyjdzie
 
Do góry Bottom