Hasło microSD

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Witam, mam problem z kartą microSD do telefonu. Gdy wymieniłem swój stary telefon na nowy nie zauważyłem że karta przestała działać. Chodzi o funkcję blokady hasłem, teraz ni z tąd ni z owąd prosi mnie o hasło którego nigdy nie ustawiałem. Nie mogę ani jej sformatować, ani podpiąć do komputera. Hasła domyślne nie działają a nie mam możliwości powrotu do starego telefonu. Szukałem trochę informacji i znalazłem sposób...tylko że trzeba mieć telefon z symbianem a ja takiego nie posiadam. Czy jest jakiś program na Windows lub Linux który umożliwił by mi zdjęcie hasła? Ewentualnie chociaż formatowanie karty..
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Niestety nie..dostęp do karty jest całkowicie zablokowany:/
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
głupoty godasz
<


kupujesz sobie czytnik kart, albo wkładasz ją do aparatu cyfrowego. Dane zgrywasz na dysk, a kartę formatujesz.
Hasło znikło.
Wgrywasz ponownie dane.

Testowane na: NOKIA N70, E65, E66
 
K

Khalt

Gość
To może być głupie pytanie, ale czy przypadkiem nie masz 'zablokowanego mechanicznie'? Taki mały 'pstrzyczek' na SD xP.

_________

@Down: Dobra ... nie czytałem zbyt uważnie ^^.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Tak więc wyjaśniam dalej..
1)przez czytnik ani żaden aparat karty formatować się nie da bo nie ma dostępu do jej struktury danych, całkowicie!
2)djmentos, niestety ale jesteś w lekkim błędzie, hasło co prawda na tej karcie zostało założone szajsungiem, ale na każdej karcie i praktycznie każdym fonem da się założyć hasło które uniemożliwia dostęp do danych.
3)przy włożeniu karty do jakiegokolwiek fona prosi o hasło więc to napewno to

PZDR dla wszystkich co się nad tym głowią razem ze mną;P
 
K

Khalt

Gość
Mi się zdaję, że Djmentos ma jednak rację. Kartę można sformatować przy użyciu NOKI E65. O reszcie modeli się nie wypowiadam, gdyż nie mam pojęcia, czy jest to możliwe.

to pod magnes gnoja[/b]
Też dobry sposób xP.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Wiem że pod nokią E.. działa bo jest do tego program na symbiana..jedank tak jak pisałem w temacie, nie mam dostępu do takich telefonów:/ hmm..spróbuje z tym magnesem..od dysku chyba wystarczą dwa;P

// tyko gdzie ja je posiałem...;P
 
Do góry Bottom