Jak obejść wszystkie zabezpieczenia windows XP

nebus

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 21, 2006
Posty
22
Obejście konta z ograniczeniami.:

1. Jesteśmy zalogowani jako użytkownik z ograniczonymi prawami (konto musi mieć hasło jak nie mam to je zakładamy {menu start> panel sterowania> konta użytkowników> wybieramy konto, na którym jesteśmy obecnie zalogowani> i klikamy na utwórz hasło> wpisujemy hasło w podane dwa pola> klikamy na utwórz hasło).
2. Przechodzimy kolejno: menu start> wszystkie programy> Akcesoria> narzędzia systemowe> zaplanowanie zadania.
3. Pojawia się okno o zaplanowaniu zadania: klikamy na przycisk Dalej> w kolejnym oknie z wyborem programu wybieramy wiersz poleceń i klikamy na przycisk Dalej> w kolejnym oknie wybieramy polecenie Tylko raz klikamy na przycisk Dalej> podajemy(najlepiej o minutę lub dwie później niż jest wyświetlona w okienku) godzinę, o której ma się wyświetlić wiersz poleceń, daty nie zmieniamy i klikamy na przycisk Dalej> nazwy użytkownika nie zmieniamy a w pozostałych miejscach wpisujemy hasło do konta, na którym jesteśmy zalogowani, (jeżeli nie ma hasła patrz punkt 1) klikamy na przycisk Dalej> w ostatnim oknie klikamy na zakończ.
4. Po pojawieniu się okna wiersz poleceń nie zamykając go klikamy prawym przyciskiem myszy na pasek zadań (w puste miejsce) i wybieramy menadżer zadań. Przechodzimy na zakładkę procesy> wyszukujemy proces pod nazwą explorer.exe klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy zakończ proces (UWAGA: Okno wiersza poleceni nie morze być zminimalizowane).
5. W wierszu poleceń wpisujemy Explorer.exe i czekamy aż system przestanie pracować i pojawi się menu start, ikony...
6. Jesteśmy teraz na koncie SYSTEM (można to sprawdzić klikając na menu start i u góry powinno pisać SYSTEM).

Tak powinien wyglądać artykuł eksperta na stronie 59. Ja powiem, co zrobić dalej:

P.S. Są metody zablokowania tej metody ale wątpię, że ktokolwiek się aż tak będzie bawił, ale można znaleźć ją w ekspercie. Nie wiem czy to zadziała na Windows-ie XP z SP2; serwer 2003 lub Vista. Testowałem to na Windows XP Pro bez SP2.

UWAGA: Nie ponoszę odpowiedzialności za wykorzystanie tej wiedzy do haowania, przejmowania kontroli nad komputerem itp. Podałem tę metodę tylko dla celów edukacyjnych. Jest to ulepszona i to znacznie wersja artykułu eksperta.

zamiescił to greg007[/b]
 
Do góry Bottom