pisani exploitow

G

Guest

Gość
HEJ mam taki maly problem .....chcialem napisac jakiegos exploita w c++
i szukam w calym necie
smile.gif
no i znalesc nie moge zadnego kursu pisania exploitow w c++ ....i mam pytanko czy nie zna ktos moze jakiejs stronki o pisaniu explotow.??[/code]
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
po pierwsze, exploitow niepisze sie raczej w cpp tylko w C ! po drugie, to zeby napisac takiego sploita to trzeba znalesc jakas dziure, ktora trzeba umiec wykorzystac !

--==a5a==--
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
Viperek jak widzisz jest starym Haxorem i MA racje. Dumnie nosi znak Moderatora doradza ludziom w trudnych sparawach jednak nie dokonca pomogl jak sadze.
Pierwszy krok to poznanie jakichs technik, budowy podstawowych sieci komputerowych pakietach protokolach itp. itd. - HaXor cale zycie sie tego uczy.
Drug krok to to co powtarzam juz kilka razy dzisiaj w moich postach - PROGRAMOWANIE SIECIOWE! :!:
 

Gozda

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2002
Posty
317
buhehehehehehehehehe (<-- stlumiony smiech)

o (auto cenzura) ale lol, myslalem ze sie po podlodze wytarzam :]]]]]]]

"Viperek jak widzisz jest starym Haxorem"

Cytat roku, musze sobie gdzies to zapisac. I pytanie do starego haxora
Napisales kiedys wlasnego exploita? Albo przegladales kody i rozumiesz je chociaz w 75 % ?

Sorry za pisanie nie na temat ale po prostu nie moge
smile.gif
(co nie znaczy ze ja sie uwazam za hakera! a5a dla mnie moglby byc nauczycielem
smile.gif
)
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
LOL czy ty czytasz dokonca zdania? Moze to dla ciebie za trudne?
jednak nie dokonca pomogl jak sadze.[/b]

:? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
exploita nie napisalem. owszem, przegladam wiele razy zrodla eksploitow. hm.... no zalezy jakie te zrodla, remote lokalnie, na jaki os i w jakim jezyku. jesli chodzi o C to rozumiem powiedzmy tak ogolnie z hmm.... 60-70%

--==a5a==--
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Originally posted by adam13
HEJ mam taki maly problem .....chcialem napisac jakiegos exploita w c++
i szukam w calym necie
smile.gif
no i znalesc nie moge zadnego kursu pisania exploitow w c++ ....i mam pytanko czy nie zna ktos moze jakiejs stronki o pisaniu explotow.??[/code]
Jesli dobrze rozumiem to chcesz pisac programy ktore wykozystuja dziury.Zalezy jaka dziure chcesz wykozystac bo np. jezeli blad IE to np.kod strony bedzie w HTML-u a tylko czesc zakodowana binarnie (jest taki nieformalny podzial ktorego sie mozna dopatrzyc - mianowicie exploit to caly kod wywalajacy itd. natomiast jako taki sklada sie on z kody wlasciwego - czyli np HTML jesli ta dziur wykozystuje ten jesyk, VBScript, Java Script itd. oraz ze sploita - czyli odpowiedniego kodu relokowalnego wykonujacego nasze funkcje.) Z tego co sie orientuje to exploity pisze sie w tym co ci sie podoba. Jesli to ma byc progs wykozystujacy Buffser Overflow to mozesz go napisac w dowolnym jezyku (ja widzialem tylko C ale nawet poczciwy PQWak jest bodajze pisany w Delphi) natomiast samego sploita(czyli ten element ktory chcemy "wstrzyknac" do obcego systemu pisze sie prawie zawsze w asm-ie, no chyba wiadomo dlaczego - musi jak najmniej zajmowac - to jest najwazniejsze- i MUSI byc relokowalny -wiadomo nie moze zawierac danych w postaci zwyklego formatu PE czyli tabeli imortow, tabeli eksportow, naglowga, resourcow itd. Trudno np. w Delphi napisac relokowalny kod ktory odpali ci poprzez sploita dodatkowe konto
smile.gif
)
 

I_v0

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2002
Posty
122
Gozda ide na IRCa nawrzucac Ci bo baranie jeden to jest to samo zdanie!
- Masz szczescie ze Cie teraz nie ma.
Sory za pisanie nia na temat, ale zgadzam sie z moim poprzednikiem ze exploity pisze sie w czymkolwiek i jakkolwiek. Mozna napisac exploita pod winde w jezyku LOGO ktorego jak sadze nikt nie zna - ale to szczegol. 8)
 

moqKomar

Użytkownik
Dołączył
Luty 13, 2002
Posty
53
Originally posted by I_v0
Mozna napisac exploita pod winde w jezyku LOGO ktorego jak sadze nikt nie zna - ale to szczegol. 8)

BTW: Ja go znam
smile.gif
Przez tego zółwia musialem uczyc sie po nocach bo kobieta od infy tylko ten jezyk znala i dala na tydzien do nauki
smile.gif
 
G

Guest

Gość
Dobra ale moze powie mi ktos z jakich ksiazek sie tego uczyc bo wierzcie
mi mam ich troche i tytuly sa zachecajace np Zostan Hakerem i cos tam ble ble
przeczytalem z 200 stron tej ksiazki i stwierdzilem ze to jest gowno i ze nic si nie nauczylem podobnie jak inne w tej tematyce....
ale w koncu wy sie z czegos musieliscie nauczyc wiec moze pochwalilibyscie sie z jakich ksiazek kozystaliscie??
 
Do góry Bottom