System się nie instaluje na dysku

złezło

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2009
Posty
36
Witam. W komputerze miałem dysk twardy 80 GB. Jest on podzielony na 3 partycje( C,D,E )
Na dysku C jest Windows XP.
Podłączyłem do komputera drugi dysk Samsung 80 GB. Lecz go nie dzieliłem na partycje.
Postanowiłem na nim zainstalować Windows'a Viste. I w tym momęcie pojawił się problem,
ponieważ Vista nie chce mi się zainstalować na tym dysku. Poniżej zamieszczam screena
na dole okienka jest informacje czemu Vista nie chce się zainstalować.
http://zapodaj.net/a101578d3615.bmp.html
Podzieliłem ten dysk na 2 partycje i spróbowałem sprawdzić czy Windows XP Professional SP2
się zainstaluje. Niestety jest podobny komunikat.
Błagam was pomóżcie mi. Męcze się już z tym ponad tydzień i nic sam nie wymyśliłem.
Prosze o pomoc. Z góry wszystkim dziękuję.
 

złezło

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2009
Posty
36
a można trochę jaśniej, jak to zrobić ?
Bo nic nie zrozumiałem, w twojej odpowiedzi ani na tej stronie
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
a można trochę jaśniej, jak to zrobić ?
Bo nic nie zrozumiałem, w twojej odpowiedzi ani na tej stronie

musisz pousuwac wszystkie partycje jakim kolwiek oprogramowaniem partycjonujacym ( fdisk , menedzer nosnikow windows , partition magic, gparted ) obecny rodzaj partycji to partycja dynamiczna laczona na kilku dyskach fizycznych.

zaden system win32 sie nie zainstaluje na tym typie partycji, potrzebna jest podstawowa / naczelna partycja lub logiczna. uzyj swoich zdolnosci informatycznych aby takowa istniala na dysku twardym.


jesli szukasz ciecia opisujacego proces step by step to lepiej idz z tym do amatorskiego serwisu ...
 

złezło

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2009
Posty
36
jesli szukasz ciecia opisujacego proces step by step to lepiej idz z tym do amatorskiego serwisu ...

Oczywiście, że nie szukam ciecia, który to zrobi. Chciałem żebyś mi rozjaśnił co mam zrobić i właśnie mi rozjaśniłeś.
Wszystko mi się udało i teraz cieszę się z Visty.

Temat do zamknięcia. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.
 
Do góry Bottom