Uprawnienie użytkowników

materkamil

Zbanowany
Dołączył
Maj 7, 2008
Posty
73
Witam!
Mam na komputerze windows XP pro i chciałbym na 5 użytkowników w komputerze utworzyć inne uprawnienia np: aby 1 użytkownik nie mógł zapisywać plików lub aby 2 użytkownik np: miał tylko painta - po prostu nadać inne uprawnienia każdemu. Wiem że jak jest sieć to ma serwerze można takie coś zrobić ale nie wiem jak zrobić to na komputerze z windows xp. Proszę o szybką pomoc!
 

materkamil

Zbanowany
Dołączył
Maj 7, 2008
Posty
73
polski windows xp

beztytulu_xhxesh.PNG


Dokładnie to ten jest Home Edition ale mam drugiego kompa z professional i też jest tak samo
PS: widze że to są skróty więc chyba do tego nie ma skrótu tu ale gdzieś na dysku c musi być
 

loglorus

Użytkownik
Dołączył
Listopad 5, 2006
Posty
54
w star uruchom wpisz mmc
Odpali sie konsola admina
Dodaj narzedzia, gdzies tam jest opcja instalacji dodatkow. Znajdziesz tam na win xp pro wlasnie takei cos jak zasady zabezpieczen.
 

materkamil

Zbanowany
Dołączył
Maj 7, 2008
Posty
73
chce dac inne uprawnienia poszczegolnym kontom np. Uczen1 - nie morze zapisywac plikow i otwierac cmd . Drugi nie morze otwierac painta i dysk c itd.

PS: W co tu mam otworzyć żeby to zrobić:

beztytulu_xhnppr.PNG


a dokładnie to co mam zrobić tu żeby dać ograniczenia na cmd, regedit,paint,blokada pendrivów i płytek CD, BLOKOWAĆ ZAPISYWANIE PLIKÓW na dysku C
beztytulu_xhnppw.PNG
 
Ostatnia edycja:

sp@rrow

Użytkownik
Dołączył
Październik 3, 2010
Posty
1
to wejdź w start; uruchom; wpisz control userpasswords2 i tam bedziesz miał wszystko tylko musisz sie z tym zapoznać ale mysle, że nie będziesz miał problemu
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
sp@rrow, litosci...czy Ty myslisz, ze jemu przez 10 miesiecy nie udalo sie rozwiazac problemu. Badz laskaw patrzec na daty ostatniego postu na ktory odpowiadasz. Mu tu nie lubimy tego typu archeologow
 
Do góry Bottom