[Windows]Komputer wyłącza się przy zwykłych grach

Draqun

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 27, 2007
Posty
67
No problem jest jak w temacie. Komputer lubiał mi się wyłączać w lato kiedy to była wysoka temperatura i wtedy to zawsze odawałem go do konserwacji, wiecie czyszczenie ew. wymiana kabli ale ostatnimi czasy kiedy odpalam gry wyłącza mi się. Co dziwne kiedy używam przeglądarki + gg, skype, winamp a nawet torrent nie robi mi nic wrednego, jednak jeśli odpalę jakąś grę potrafi się wyłączyć nawet 2-3 razy na godzinę. A gra chodzi sama i nic w tle nie działa. Istnieje jakiś program, który może zbadać czy to jakiś sprzet mam uszkodzony? No sytem bym raczej nie winił choć z Windą różnie bywa jak sami wiemy, ale 2 tyg. temu robiłem reinstalacje i czyściłem całą partycję wiec dziury w całym nie szukajmy.
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Ja stawiam na kartę graficzną a raczej jej przegrzewanie proponuje sprawdzić chłodzenie zainstalować jakiś program diagnostyczny i sprawdzić temperatury
<

np.
http://www.instalki.pl/programy/download/t...ate_Edition.php
I podaj parametry komputera
<


Pozdro
smile.gif
 
K

Khalt

Gość
Ja moją walkę z resetującym się komputerem toczyłem przez ponad rok. Dopiero wtedy okazało się, że sprawcą był soft od Asus'a.

Asus = ZÓO!

Może i pomoże w Twoim przypadku.
 

Draqun

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 27, 2007
Posty
67
Procek: Intel Pentium Duo 2.8 GHz
RAM: 1 GB DDR2
Grafika: Intel Express Chipset Family 256 MB
Karta Dźwiękowa: Realtek 5.1
Twardziel: 160 GB

http://img147.imageshack.us/img147/9306/tempc.png

To by były dane - a tutaj pokazuje mi temp na odpowiednich podzespołach. Czy dobrze rozumuje, ze procek sie przegrzewa czy mniej więcej tak ma być.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Witam.

Ja moją walkę z resetującym się komputerem toczyłem przez ponad rok. Dopiero wtedy okazało się, że sprawcą był soft od Asus'a.

Asus = ZÓO!

Może i pomoże w Twoim przypadku.[/b]
Teraz Ja zgadzam się z Tobą
<
Również mam problemy z ASUS'em. Co jakiś czas wyłącza mi się laptop. Powód i sposób naprawy naszczęscie już znam.
Moja rada: [żart]dmuchaj w tylny panel[/żart]
Jeśli to jest laptop (wiem że napisałeś 'komputer' ale to wieloznaczne słowo) to nie stawiaj go na miękkim podłożu typu łóżko, poduszka, czy nawet na kolanach. Na spodzie są dziurki które odpowiadają za wytłaczania ciepłego powietrza na zewnątrz. Jeśli są zasłonięte to powietrze niema jak uciekać i skutek oczywisty.
Jeśli to 'pudło' (komputer - nie laptop) to kup nowy wentylatorek/wiatraczek. Vista chyba nie jest winowajcą.

Pozdrawiam,
discovery
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Czy pracujesz w pokoju pełnym kurzu i śmieci xD ja mam ten problem i muszę czyścic kompa, a raczej radiatorki od procka raz na 3 miechy bo temperatura mi skakała do 80 stopni
<
Oczywiście na Pentiumie
<
Athlon już by leżał na złomie przy takiej temperaturze xD
A jeśli to komputer stacjonarny przeczyść radiatorki to powinno pomóc, wymiana wiatraczka nic nie da jak na procku leży tona kurzu xD
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
No to pozostaje odkurzacz ;]
Ostatnio na Allegro jakiś kieszonkowy widziałem, może Ci się przydać.

Pozdrawiam,
discovery
 

Draqun

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 27, 2007
Posty
67
Wielkie dzięki. Tak myślałem, że zapewne trzeba będzie blaszaka odkurzyć, ale lepiej zasięgnąć rady osób bardziej doświadczonych. Wielkie dzięki.
 
Do góry Bottom