Wykrycie sprzetu

ChaosLord

Użytkownik
Dołączył
Październik 3, 2008
Posty
17
Witam.
Mam nastepujący problem
Do komputera podlaczylem dysk, jednak uzylem kabla zasilajacego domyslnie moje CD.
Zlozylem wszystko tak jak bylo, ale moj BIOS wykrywa naped DVD, Dysk i zamiast CD chce ten dysk.
Pilnie musze przywrocic PC do dzialania. Prosze o pomoc
 

sinis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
958
W dysku, koło slotu na taśmę jest zwykle 6/10 pinów i na jednej parze (pionowo) jest założone takie czarne coś (zworka). Dysk musi mieć zworkę na pozycji 'Primary' z tego co mi wiadomo. Gdzieś obok tej pary pinów powinno pisać jaka to jest pozycja. Jeśli jednak dysk ma dobre zworki to sprawdź drugie urządzenie podłączone do taśmy. Napęd CD musi mieć 'Slave' jeśli jest z dyskiem na jednej taśmie.
 

ChaosLord

Użytkownik
Dołączył
Październik 3, 2008
Posty
17
dysk ma zworke na master. Jednak napedy mam 2. Cd i Dvd oby 2 na jednej tasmie. Dysk na tasmie jest sam. Dvd ma Slave, a Cd ma Master, jednak bios proboje wykryc ten Cd master jako Dysk. Gdy chce cos zmienic to BIos sie wiesza
 

ChaosLord

Użytkownik
Dołączył
Październik 3, 2008
Posty
17
Dobra. Teraz wykrywa to DVD, jednak gdy chce zmienic Secondary Ide Slave Bios na chwilke sie wiesza po czym nie wykrywa sprzetu nadal :/
 

ShaIony

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 18, 2009
Posty
2
<div class='quotetop'>CYTAT(ChaosLord @ 18.04.2009, 15:28) <{POST_SNAPBACK}></div>
Dobra. Teraz wykrywa to DVD, jednak gdy chce zmienic Secondary Ide Slave Bios na chwilke sie wiesza po czym nie wykrywa sprzetu nadal :/[/b]

Oprócz Slave i Master masz trzecią możliwość i na nią ustaw
 

ChaosLord

Użytkownik
Dołączył
Październik 3, 2008
Posty
17
Ustawilem, lecz nic nie daje. Bios od momentu "Initializinb USB controllers" wczytuje się bardzo wolno, wykrywa sprzet wolno i jakby nie widzial dysku, bo nie wrzuca Wina
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
DVD daj na master, cd na slave, a przy dysku wyciag zworke, moga sie klucic ale zobacz tak ;D
 
Do góry Bottom