💾 Kompilator języka Asembler x86

🐴 haker.com.pl

🟦 kris623
🖊️ 20:34 02-05-2008
Witam,
Mam trochę głupie pytanie, bo ściągnąłem kompilator NASM z strony instalki.pl i nie wiem jak go włączyć, a tak w ogóle jaki jest najlepszy kompilator do Asemblera?

Z góry dzięki za pomoc.
🟦 djmentos
🖊️ 20:43 02-05-2008
To nie jest środowisko programistyczne, lecz kompilator.
Nie spodziewaj się, że będzie wyglądać jak Delphi.
Aby coś zdziałać:
1) piszesz sobie kod Asemblera np. w Notatniku
2) zapisujesz
3) Start - Uruchom - Wiersz polecenia - cd ścieżka z NASM
4) nasmw -h
Czytasz i wszystko wiesz.
🟦 0wn3r
🖊️ 17:10 07-05-2008
RADasm - dobre środowisko, przynajmniej ma grafikę (ale trzeba wgrać TASM, NASM, FASM, MASM jako wtyczki, aby potem dało się kodzić).
Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Korzystając z zasobów witryny haker.com.pl oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki oraz politykę prywatności.