🧐 Jak napisać program, który wyciąga wartość hex z uruchomionej aplikacji?

🐴 haker.com.pl

🟦 qw3rt
🖊️ 16:57 09-07-2008
Witam,
Jak można napisać program, który po uruchomieniu wejdzie w inny program i wyszuka pewną wartość?
Następnie np. zapisze ją do pliku .txt.
A konkretnie, uruchomiłem aplikację, w WinHex dałem Tools - Open RAM i tam wszedłem w pożądaną aplikację, następnie w Entire memory, dalej odpaliłem WinHex, dałem Search - Find text (chodzi o ASCII, nie Unicode).
I wpisałem moje hasło ;] następnie znalazło coś takiego: 77D3C4 i tam w tym offset było moje hasło. Czy dałoby się napisać program, który u innych wyciągał by zawartość 77D3C4 i zapisywał ją do pliku?

Tak więc, myślę, że wszyscy wiedzą o co mi chodzi. Przepraszam, że tak dziwnie napisane, ale nie jestem doświadczony w tych sprawach.
Z góry dziękuję za odpowiedz.
🟦 djmentos
🖊️ 17:22 09-07-2008
Użyj funkcji ReadProcessMemory.
🟦 qw3rt
🖊️ 17:34 09-07-2008
Dzięki. Strasznie pogmatwany ten kod :/ a ja jestem początkujący - ktoś by mógł to skorygować?
Tak żebym mógł go edytować? Teraz pełno w nim błędów. :/
🟦 grzonu
🖊️ 20:16 09-07-2008
Po prostu FindWindow znajdujesz uchwyt okna.
Potem pobierasz ID procesu tego okna.
Dalej funkcją OpenProcess otwierasz proces.
No i ReadProcessMemory odczytujesz wartość.

Po pomoc zajrzyj do MSDN.
Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Korzystając z zasobów witryny haker.com.pl oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki oraz politykę prywatności.