⚙️ [C++] Jak sprawdzić czy dany proces istnieje?

🐴 haker.com.pl

🟦 PHPechowiec
🖊️ 16:20 03-08-2008
Witam,
Orientuje się ktoś jak w C++ sprawdzić czy dany proces istnieje (proces ten jest w taskmgr)?
🟦 Zero_Cool
🖊️ 07:22 13-08-2008
Jest taka funkcja CreateToolhelp32Snapshot, którą możesz wylistować procesy.
Jeśli natomiast chodzi Ci o to, że piszesz własny program i chcesz sobie sprawdzić czy istnieje już jego instancja, to wtedy możesz użyć funkcji CreateMutex(). Ona właściwie służy do stworzenia mutexu, który możesz wykorzystać do zablokowania wielokrotnego uruchamiania się tego samego programu.
Jeszcze możesz szukać poprzez FindWindow(), jeśli znasz nazwę danego okna lub jego klasę, to jako argument podajesz któryś z tych dwóch argumentów.

Powodzenia.
Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Korzystając z zasobów witryny haker.com.pl oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki oraz politykę prywatności.