📜 Won z fotela xD

🐴 haker.com.pl

🟦 Magnefikko
🖊️ 10:50 26-02-2009
Czy masz marzenia?
Chłopie powiedz, czy masz marzenia?
Czy ty naprawdę masz marzenia?

Bo jeżeli nie masz marzeń...
Bo jeżeli naprawdę nie masz marzeń,
To nigdy Ci się one nie spełnią!

Ale jeżeli masz marzenia,
to powiedz, czy masz je gdy siedzisz
w fotelu przed telewizorem
i patrzysz na piękne samochody?

To nie są marzenia.
To są tylko mrzonki,
Bo prawdziwe marzenia nie dają
Siedzieć w fotelu...

Na stagnację ktoś tu narzekał. Wspaniale. Narzekanie pozwala spojrzeć na własną i okoliczną sytuację jak na mapę, ale jednocześnie sprawia, że nie chce się robić niczego poza tykaniem palcem pewnych na niej punktów i rzucaniem co jakiś czas jakimś doskonałym pomysłem, który być może zostanie zrealizowany, chociaż szanse są marne.

Czytelniku, co robisz na tym forum? Zabijasz czas? Szukasz informacji jak włamać się koledze na GG? Naśmiewasz się z idiotów? Rozdajesz warny? Ja tak.
Kiedy ostatnio sięgnąłeś po książkę, którą ukradłeś lub na która ciężko zapracowałeś/wyżebrałeś? Kiedy ostatnio ze śliną na mordzie, słuchawkami na uszach i jakimś napitkiem w łapie pochłaniałeś wiedzę? Kiedy ostatnio poczyniłeś jakiś krok by być lepszym, niż wczoraj?
Zanim wszystko zaczęło mi zwisać (i w tym tekście nie ma duszy), zanim zacząłem łazić do psychologa, grubo przed tym jak dowiedziałem się, że mam przewlekłą depresję (wii! xD). Miałem przez pewien czas śmiechową zasadę: każdego dnia być lepszym, niż poprzedniego. Nie ważne czy chodziło o białe pudełko z literkami, capoeire, machanie nożem, cokolwiek. Po prostu znałem konsekwencje stania w miejscu i podziwiania swojej sytuacji, które to podziwianie bardzo szybko zamienia się w zaniepokojenie, złość, w końcu w rezygnacje. Stagnacja. Ot siedzieć na d____, dotrzeć do końca jakiejś tam szkoły, żreć banany i pić kranówkę.
Zaczynam się wkręcać w gawędy o sensie istnienia, więc wygląda na to, że muszę się skupić na temacie xD

Tak więc. Jeżeli siedzisz w miejscu, stukasz co kilka dni w klawiaturę, jeśli nie idziesz naprzód - cofasz się. Cofasz! Czas idzie powolnym krokiem z drwiącym uśmiechem oglądając się na Ciebie przez ramie - wie, że nie musi biec. Po co? Wszak odbytu nie ruszysz by go dogonić i skopać.

Jeśli tu jesteś, jeśli czytasz te słowa, jeżeli swój kawałek drogi masz już za plecami - czas kiedyś pełzał Ci pod nogami zwijając się z bólu. Tudzież zostawał daleko w tyle za Tobą. Albo stawiał Ci piwo.
Było minęło? Spocząłeś na laurach? Znam Delphi, znam C++, znam SQL Injection, znam to i tamto. Jeśli nie idziesz naprzód, nie czujesz pragnienia by wiedzieć, umieć więcej - żresz zające mestre. Mięso zająca nie zawiera wystarczającej ilości tłuszczu byś przeżył żrąc tylko je. Czas sięgnąć po jakiś smalec.

Podnieś poprzeczkę. Postaw sobie absurdalnie wysoki cel - oczywiście bez przesady. I może go nie osiągniesz nigdy. Ale droga która przejdziesz idąc w jego stronę wiele Ci da. Bo cel jest ważny, ale w istocie to droga się liczy. To ona zmienia, daje, odbiera.
Postaw sobie absurdalnie wysoki cel i idź w jego stronę po trupach. Pracuj godzinami, kradnij książki, pytaj, gadaj ze studentami (...)

Jesteś swoją największą przeszkoda. Zauważ problem i rozwiąż go. Spoglądaj w górę, jak to przysięga dojo w kyokushin głosi.

Jeśli masz wiedzę - znasz innych,
jeśli jesteś mądry - znasz także siebie.
jeśli zwyciężasz innych - jesteś silny,
jeśli siebie - potężny.


A rozwiązać problem pustki, emocjonalnej antymaterii, czegoś odmiennego od wszelkich innych materialnych problemów - brak czegoś - to wielkie osiągnięcie.

[i wstyd mi gdy nie próbuję udawać debila xD]
🟦 proxima
🖊️ 22:05 26-02-2009
To chyba orędzie do użytkowników. Uwielbiam to określenie. :)
Bardzo dobrze i trafnie napisane - z nadzieją, że wszyscy zrozumieli. ;)
Warto zastanowić się nad słowami Magne i wyciągnąć stosowne wnioski.
🟦 RobertG
🖊️ 23:24 26-02-2009
Było minęło? Spocząłeś na laurach? Znam Delphi, znam C++, znam SQL Injection, znam to i tamto.
Potrzeba ciągle analizować otoczenie i sensowność swych celi, a następnie przez pracę i pozytywne interakcje dążyć do swoich _utylitarnych_ celów. Liczy się też pomoc innym, zachęcanie ich do szukania i umiejętność przyjmowania pomocy i krytyki od innych.

Po prostu znałem konsekwencje stania w miejscu i podziwiania swojej sytuacji, które to podziwianie bardzo szybko zamienia się w zaniepokojenie, złość, w końcu w rezygnacje.
Racja.

Narzekanie pozwala spojrzeć na własną i okoliczną sytuację jak na mapę, ale jednocześnie sprawia, że nie chce się robić niczego poza tykaniem palcem pewnych na niej punktów i rzucaniem co jakiś czas jakimś doskonałym pomysłem, który być może zostanie zrealizowany, chociaż szanse są marne.
Narzekanie jest oznaką oczekiwania na zmiany i niezadowolenia ze status quo, a to może dawać energię do zmian lub do odejścia z danego środowiska w inne, gdzie problemu nie ma.

Kiedy ostatnio sięgnąłeś po książkę, którą ukradłeś lub na którą ciężko zapracowałeś/wyżebrałeś? Kiedy ostatnio ze śliną na mordzie, słuchawkami na uszach i jakimś napitkiem w łapie pochłaniałeś wiedzę? Kiedy ostatnio poczyniłeś jakiś krok by być lepszym, niż wczoraj?
Robię to każdego dnia.
🟦 widmo17
🖊️ 17:10 27-02-2009
magnefikko <3 ;*** (xD)
Robię to każdego dnia.
Kradniesz książki? ;>
Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Korzystając z zasobów witryny haker.com.pl oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki oraz politykę prywatności.