📖 Gdzie pogłębić wiedzę informatyczną?

🐴 haker.com.pl

🟦 proditoris
🖊️ 12:50 10-03-2009
A więc jak wiadomo, ta szkolna informatyka jest trochę lipna. Ostatnio mnie zaskoczyła taka wypowiedź nauczyciela - Za tydzień omówimy archiwizacje plików za pomocą programów WinRAR oraz 7-zip. Omal nie spadłem z krzesła, ale to nie pierwszy raz. Przerabiamy taki prosty materiał, że mam dosyć i zmywam się z informatyki. Czy wiecie gdzie można poszerzyć wiedzę?
🟦 bandito88
🖊️ 13:00 10-03-2009
Hmmm... Czasopisma, Internet, książki i oczywiście praktyka. Zależy jak chcesz tą wiedzę pogłębiać i w jakim kierunku. Czy to grafika, dźwięk, programowanie czy sieci. Bo wiedzę ogólną przypuszczam, że posiadasz. Podstawa to dużo czytać.
🟦 Magnefikko
🖊️ 13:04 10-03-2009
Czasopisma, Internet, książki i oczywiście praktyka nic Ci nie dadzą, proditoris, jeżeli nie będziesz miał drogi. Możesz losowo przyswajać jakieś tematy, ale będą one ulotne, puste, oderwane od całości. Stawiaj sobie cele i je osiągaj. Na drodze pewna wiedza stanie się konieczna, będziesz musiał ją zdobyć. I wtedy sięgaj po czasopisma, Internet, książki i oczywiście praktykę.
🟦 Legalnl
🖊️ 13:08 10-03-2009
Zawsze jeszcze na allegro za bardzo niską cenę możesz nabyć różne ciekawe książki na temat informatyki ogólnej jak i poszczególnych działów jak np. programowanie, grafika, sieci itp. Rozejrzyj się ;)

P.S. wiem, że poziom nauczania w szkołach jest niski, ale trzeba przez to przejść.
🟦 loganek
🖊️ 17:00 10-03-2009
Poszukaj w okolicy jakichś kół naukowych - z rówieśnikami zawsze lepiej ;)
🟦 proditoris
🖊️ 17:23 10-03-2009
Kółko zainteresowań mam na swoim osiedlu, ale nieoficjalne. Każdy idzie w swoim kierunku, grafika, sieci itd. Mnie interesuje coś takiego jak programowanie, albo sieci. Coś jak haker, tylko bez przesady, żadnych włamań, 100% biały kapelusz. Zapoznałem się już z paroma rzeczami jak wirusy, antywirusy, firewall, keyloggery, antykeyloggery, Radmin (zdalne sterowanie) i wiele innych.

//edit
/*
Słyszałem, że istnieje program Szkoła Hakerów czy jakoś tak. Mój kumpel twierdzi ze jest spoko, sam ja dziś posiadł, a z kolei jak czytam komentarze na necie, to już nie mam pojęcia, czy to coś warte czy nie. :/
*/
🟦 Dark Smark
🖊️ 17:28 10-03-2009
Haker to haker, a wykorzystywanie wiedzy to już inna sprawa. Źle Wam się to słowo kojarzy, to wina mediów. To tak jakby spawacz włamywał się do sejfów, wszyscy spawacze są źli? Na początek literatura (helion, dużo wydań bardzo dobrze przetłumaczonych (bestsellerów), potem szkoła średnia powiązana z teleinformatyką no i studia. Raczej trzeba kochać komputery, uczenie się na siłę nie daje efektów. Masz podejście jakby to była kwestia tygodnia zostanie specjalistą w danej dziedzinie.
🟦 proditoris
🖊️ 17:35 10-03-2009
Kto tu mówi o chwili? Mam znajomego po studiach, ukończył programowanie i wiem ze to nie jest łatwe. Ale ja jestem, żebym się nie przechwalał - ambitny, jak mi się nie udaje, to próbuję do skutku. Wiem, że nawet za siedem lat nie byłbym osobą na miarę kolesi z Microsoftu, ale zawsze coś.

//edit
/*
Powiem wam coś. Mój kumpel, rok młodszy ode mnie, zaczął powoli robić w grafice, a nawet w filmikach. Na początku jego filmiki były do d___, prawda, ale już minęły 2 lata i teraz jego filmiki co prawda, nadal nie są idealne, ale są miłe dla oczu. Kiedyś należałem do pewnej grupy graficznej i wykonywałem dodatki graficzne (flagi, bandy) do gry Fifa 08. Na początku dostawałem oceny 3/10, ale mówiono mi żebym się nie poddawał i po pół roku wyciągnąłem na 10/10. Ale odszedłem, bo wyszły konflikty.
*/
🟦 Dark Smark
🖊️ 17:45 10-03-2009
Informatyka jest naprawdę obszerna, bez wyboru specjalizacji nie ma szans na zaistnienie. Na początek polecam poszukać książki o tematyce urządzeń techniki komputerowej. Grunt to podstawa. :)
🟦 proditoris
🖊️ 17:50 10-03-2009
Znalazłem książkę Urządzenia techniki komputerowej. Dwie części, każda po 320 stron - super. Na szczęście lubię czytać :). Jeszcze jakieś rady?
🟦 Dark Smark
🖊️ 18:13 10-03-2009
Gdy poznasz budowę i zarys działania komputera, to zacznij na początku zabawę w programowanie. PHP bądź Pascal (Turbo Pascal, dydaktyka). Potem możesz przerzucić się na C/C++. Poczytaj najlepiej konkretną światową książkę, a nie kurs, bo wyrobisz sobie złe nawyki.
🟦 proditoris
🖊️ 18:15 10-03-2009
Tak, kursy są lipne.
Co powiecie na te książki.
Urządzenia techniki komputerowej
Symfonia C++ Standard
🟦 ian92
🖊️ 18:47 10-03-2009
Urządzenia techniki komputerowej. Jak działa komputer? Wojtuszkiewicza? Jak tak, to u nas jest to podręcznik w szkole. xD

Z początku ciężko o drogę, natchnienie itp. Jeśli jednak będziesz zdecydowany, to cel przyjdzie sam w najmniej oczekiwanym momencie.
🟦 amik444
🖊️ 18:54 10-03-2009
Witam.
Symfonia C++ Standard
Mam i polecam, ale na start proponuję, abyś zabrał się za to co 3 posty wyżej zostało napisane.
Weź nowszą wersję Symfonia C++ - uaktualniona jest.

Pozdrawiam,
discovery
🟦 Magnefikko
🖊️ 10:02 11-03-2009
Chcę pracować w żabce.

Jako sprzątacz, kasjer, szef, księgowy, pracownik fizyczny... a ucz się strzępków i szmatek. Nic Ci z tego nie wyjdzie. Jak mówiłem, wybierz coś SAM!
Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Korzystając z zasobów witryny haker.com.pl oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki oraz politykę prywatności.