🕵🏻 Jak wykryć szpiegowanie komputera?

🐴 haker.com.pl

🟦 Latika
🖊️ 13:19 30-10-2012
Witam,
Nie wiedziałam w jakim dziale zamieścić ten temat, więc wylądował tutaj.
Piszę, ponieważ chciałam prosić Was o pomoc. Otóż mam podejrzenia, ze mój kolega szpieguje mój komputer. Czasem wydaje mi się, jakby wiedział co w tej chwili robię w sieci itd. Było wiele przypadków z tym związanych. Dlatego chciałam się zapytać, w jaki sposób mogę sprawdzić czy nikt nie ma dostępu do tego? Podkreślę, że on nigdy nie miał bezpośredniej styczności z moim komputerem, ale, ze bardzo dobrze zna się na naprawie, to często (przez komunikator) pomagał mi w instalowaniu różnych programów itp.
Ja kompletnie się na tym nie znam, dlatego chciałabym się dowiedzieć, w jaki sposób mogę sprawdzić czy on nie włamuje się do mojego komputera i czy nie widzi tego co ja w danej chwili robię?
🟦 nowy_me
🖊️ 19:09 30-10-2012
Nie musiał mieć dostępu do komputera, skoro instalowałaś programy o które Cię prosił :P

Najszybciej to oczywiście sprawdzić podpinając Twój komputer, przez drugi stanowiący bramę i obserwować ruch sieciowy, ale zakładam, że skoro potrzebowałaś pomocy w instalacji programów to raczej to odpada.

Tak na szybko przychodzi mi do głowy: zainstalować jakiegoś świeżego firewalla, zablokować na nim wszystko i sprawdzić jakie programy chcą się łączyć z internetem. Oczywiście sugeruję też zainstalować jakiegoś antywirusa przy którym nikt nie grzebał.
🟦 Latika
🖊️ 22:52 30-10-2012
Jak już napisałeś, pierwsza rada odpada :)

A jaki jest dobry firewall? Mogłabym prosić o nazwę?
Chociaż myślę, że to za wiele mi nie powie, bo jak pisałam słabo się na tym znam, ale zawsze można spróbować. Najwyżej zwrócę się jeszcze raz o pomoc na forum. :)
🟦 Hugarili
🖊️ 10:47 31-10-2012
Np. Comodo.
🟦 Latika
🖊️ 11:13 31-10-2012
Jeżeli Windows 7 (taki posiadam) ma już wbudowaną zaporę systemową, to czy jest sens instalować innego firewalla? Czy zapora systemu utrudnia dostęp do mojego komputera?
🟦 wioselko12
🖊️ 16:50 01-11-2012
Spybot - Search & Destroy
Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Korzystając z zasobów witryny haker.com.pl oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki oraz politykę prywatności.