Online: 0x0F7D (3965)

📚 Pytanie do znawców książek
Dla początkujących


RaFFik
16:53 22-08-2007
Zobacz profil
 Napisane 13 lat temu (22 sierpnia 2007 o godz. 13:43:56) przez RaFFik
Witam!
Kiedyś czytałem C++ dla każdego, lecz na referencjach stanąłem, przez co rzuciłem tę książkę. (wtedy bylem nieco młodszy, nie wszystko chwytałem)
Potem czytałem tytuły takie jak Od zera do gier kodera, lecz nie wszystko się kompilowało, to zrezygnowałem.

Mam za sobą kilka kursów z internetu, czyli nauka cout/cin, tablice, lekko wskaźniki, pętle, switch itp.

Obecnie czytam Thinking in C++ i zastanawiam się czy to dobra książka, czy czegoś nauczy. Język stosowany przez autora jest ciężki co podwyższa poprzeczkę. Obecnie jestem w okolicach 150 strony.

Pytanie jest takie. Czy opłaca mi się dalej czytać Thinking czy najpierw jakiś lżejszy tytuł?
Co będę w stanie zrobić jak przeczytam Thinking 1 tom? (Jeżeli przyjmę wiedzę przeciętnie/dobrze)

haker.com.pl

sinis
12:53 07-04-2011
Zobacz profil
 Napisane 13 lat temu (22 sierpnia 2007 o godz. 13:50:08) przez sinis
Ja polecam C++ dla każdego. Uczyłem się z tej książeczki po przerobieniu Od zera do hakera i wszystko poszło gładko.

haker.com.pl

RaFFik
16:53 22-08-2007
Zobacz profil
 Napisane 13 lat temu (22 sierpnia 2007 o godz. 16:48:36) przez RaFFik
Od Zera do hakera, mówisz o kursie na komputer? Bo właśnie niedawno go ukończyłem.

haker.com.pl

sinis
12:53 07-04-2011
Zobacz profil
 Napisane 13 lat temu (22 sierpnia 2007 o godz. 16:50:59) przez sinis
Tak. Jest bardzo dobry, chociaż nie opisuje standardu. Ale o nim nauczysz się w C++ dla każdego.

haker.com.pl

RaFFik
16:53 22-08-2007
Zobacz profil
 Napisane 13 lat temu (22 sierpnia 2007 o godz. 16:53:59) przez RaFFik
Wezmę to pod uwagę. Liczę, że ktoś jeszcze skomentuje. :)

haker.com.pl

grzonu
06:34 23-04-2011
Zobacz profil
 Napisane 13 lat temu (22 sierpnia 2007 o godz. 17:56:02) przez grzonu
Może i nie jestem oryginalny, ale ja polecam Symfonia C++ i Pasja C++, a potem WinAPI.

haker.com.pl

HeadShot
13:44 20-01-2008
Zobacz profil
 Napisane 12 lat temu (12 stycznia 2008 o godz. 02:45:53) przez HeadShot
Ja polecam Megatutorial od zera do gier kodera; faktycznie nie wszystko chce się kompilować, ale to dodatkowe zadanie, np. zamiast main void() powinno być void main() czy coś. Ale google i jazda, warto pokombinować trochę.

haker.com.pl

grzonu
06:34 23-04-2011
Zobacz profil
 Napisane 12 lat temu (12 stycznia 2008 o godz. 08:16:44) przez grzonu
Nie ma takiej konstrukcji jak void main().
Powinno być int main(); zgodnie ze standardem, a void main() to stary standard.

haker.com.pl