🚨 Nękanie (stalking) – pomoc
IT Security & Ethical hacking


_czytelnik
Niezalogowany
użytkownik
 Napisane ponad miesiąc temu (11 czerwca 2020 o godz. 18:50:46) przez _czytelnik
Hejka,
Nie jestem hakerem, ale potrzebuję pomocy. Mieszkam w Holandii (NL) – policja nie chce mi pomóc. A chodzi o to, że od wczoraj dostaję głuche telefony jak i groźby na WhatsApp'a – ja i moja przyjaciółka. Numer jest z Polski. Jak możemy go zlokalizować, dowiedzieć się kim ona lub on jest? Wiemy tylko, że pracuje z nami. Czuje się bezkarna i coraz bardziej utrudnia nam życie. Proszę naprawdę kogoś o pomoc. Mamy tylko numer telefonu i nic więcej.


_converted
11:10 05-07-2020
1 ×
Zobacz profil
 Napisane ponad miesiąc temu (11 czerwca 2020 o godz. 22:03:33) przez _converted
Nie jestem prawnikiem, ani detektywem, ale postaram się coś doradzić 🙂. Nękanie jest przestępstwem i przyjęło się je określać angielskim słowem stalking. Można stosować ten termin szukając materiałów i pomocy w sieci. Najważniejsze na początek to proszę zachowywać treści wiadomości od stalkera oraz robić zrzuty ekranu (screenshot). Gdyby sprawa wkroczyła na drogę prawną, to będą to ważne dowody.

Na pewno nie warto wdawać się w dyskusję. Poświęcanie uwagi i czasu stalkerowi spełnia jego cel, on chce takich reakcji. Należy tylko napisać jedną, konkretną wiadomość o zaprzestanie takich działań np. o treści:
„Proszę mnie zostawić w spokoju”.
Kontynuacja nękania po tak jasnym komunikacie potwierdza, że to uporczywy stalking i może być dowodem przy zgłoszeniu.

Najskuteczniejsza i bezpieczna droga do rozwiązania tej sprawy to poszukanie profesjonalnej pomocy prawnej oraz zgłoszenie tego policji. Warto jednak nie podchodzić do tego, że Ty potrzebujesz namierzyć tę osobę. Ty nie potrzebujesz jej namierzyć. Ty chcesz być bezpieczna i nie być dręczona. Namierzenie i ukaranie to sprawy policji.

Czytając o stalkingu w internecie znalazłem organizację:
Można inaczej – fundacja przeciwko stalkingowi
🌍 http://mozna-inaczej.org.pl/

Przyszła mi jeszcze jedna myśl. W wiadomości wspomniano, że ta osoba z Wami pracuje. Zatem jest to raczej małe grono. Można spróbować z nowego numeru podesłać np. chwytliwą ankietę. Nie mówię tutaj o wyłudzaniu danych osobowych czy jakimś ataku hakerskim. Wystarczy zwykły link do formularza np. „konkursowego”, gdzie podaje się tylko swoje imię i np. odpowiedź na pytanie: Jaki jest Pana/Pani ulubiony film i dlaczego? Autor najciekawszej odpowiedzi wygrywa kino domowe firmy XYZ.
Przesłane imię w formularzu może pomóc zlokalizować jaka to osoba z grupy. Ale może też się zdarzyć, że podane imię będzie zmyślone.

Jeśli (jak wspomniano) stalker oprócz dzwonienia z telefonu korzysta też z WhatsApp, to drugim punktem zaczepienia dla policji może być adres IP komputera. Aplikacja WhatsApp potrzebuje internetu do wysyłania wiadomości.

Mimo wszystko, jeśli przez otrzymywane wiadomości czujecie nawet najmniejsze zagrożenie to polecam poszukania profesjonalnej pomocy prawnej oraz zgłoszenie całej sytuacji organom ścigania.

Pozdrawiam, _converted.

Agent_Smith
17:17 05-07-2020
2 ×
Zobacz profil
 Napisane ponad 3 tygodnie temu (16 czerwca 2020 o godz. 10:34:42) przez Agent_Smith
Ktoś mógłby pomyśleć, aby spróbować zainfekować urządzenie stalkera, ale zejście na drogę bezprawia łączy się z przegraniem sprawy, a nawet konsekwencjami dla ofiary. No i słowo Ethical w logo tego forum przecież zobowiązuje. 🙂🦸🏻‍♂️

Trzeba zrobić tak jak napisał _converted.

Pozdrawiam, Agent_Smith.

© 2020 by haker.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Korzystając z zasobów witryny haker.com.pl oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki oraz politykę prywatności.