Online: 0x063E (1598)

📖 Gdzie pogłębić wiedzę informatyczną?
Dla początkujących


proditoris
18:15 10-03-2009
Zobacz profil
 Napisane 11 lat temu (10 marca 2009 o godz. 12:50:58) przez proditoris
A więc jak wiadomo, ta szkolna informatyka jest trochę lipna. Ostatnio mnie zaskoczyła taka wypowiedź nauczyciela - Za tydzień omówimy archiwizacje plików za pomocą programów WinRAR oraz 7-zip. Omal nie spadłem z krzesła, ale to nie pierwszy raz. Przerabiamy taki prosty materiał, że mam dosyć i zmywam się z informatyki. Czy wiecie gdzie można poszerzyć wiedzę?

haker.com.pl

bandito88
13:00 10-03-2009
Zobacz profil
 Napisane 11 lat temu (10 marca 2009 o godz. 13:00:57) przez bandito88
Hmmm... Czasopisma, Internet, książki i oczywiście praktyka. Zależy jak chcesz tą wiedzę pogłębiać i w jakim kierunku. Czy to grafika, dźwięk, programowanie czy sieci. Bo wiedzę ogólną przypuszczam, że posiadasz. Podstawa to dużo czytać.

haker.com.pl

Magnefikko
10:02 11-03-2009
Zobacz profil
 Napisane 11 lat temu (10 marca 2009 o godz. 13:04:00) przez Magnefikko
Czasopisma, Internet, książki i oczywiście praktyka nic Ci nie dadzą, proditoris, jeżeli nie będziesz miał drogi. Możesz losowo przyswajać jakieś tematy, ale będą one ulotne, puste, oderwane od całości. Stawiaj sobie cele i je osiągaj. Na drodze pewna wiedza stanie się konieczna, będziesz musiał ją zdobyć. I wtedy sięgaj po czasopisma, Internet, książki i oczywiście praktykę.

haker.com.pl

Legalnl
16:12 06-04-2009
Zobacz profil
 Napisane 11 lat temu (10 marca 2009 o godz. 13:08:43) przez Legalnl
Zawsze jeszcze na allegro za bardzo niską cenę możesz nabyć różne ciekawe książki na temat informatyki ogólnej jak i poszczególnych działów jak np. programowanie, grafika, sieci itp. Rozejrzyj się ;)

P.S. wiem, że poziom nauczania w szkołach jest niski, ale trzeba przez to przejść.

haker.com.pl

loganek
17:00 10-03-2009
Zobacz profil
 Napisane 11 lat temu (10 marca 2009 o godz. 17:00:15) przez loganek
Poszukaj w okolicy jakichś kół naukowych - z rówieśnikami zawsze lepiej ;)

haker.com.pl

proditoris
18:15 10-03-2009
Zobacz profil
 Napisane 11 lat temu (10 marca 2009 o godz. 17:23:08) przez proditoris
Kółko zainteresowań mam na swoim osiedlu, ale nieoficjalne. Każdy idzie w swoim kierunku, grafika, sieci itd. Mnie interesuje coś takiego jak programowanie, albo sieci. Coś jak haker, tylko bez przesady, żadnych włamań, 100% biały kapelusz. Zapoznałem się już z paroma rzeczami jak wirusy, antywirusy, firewall, keyloggery, antykeyloggery, Radmin (zdalne sterowanie) i wiele innych.

//edit
/*
Słyszałem, że istnieje program Szkoła Hakerów czy jakoś tak. Mój kumpel twierdzi ze jest spoko, sam ja dziś posiadł, a z kolei jak czytam komentarze na necie, to już nie mam pojęcia, czy to coś warte czy nie. :/
*/

haker.com.pl

Dark Smark
19:11 03-12-2013
Zobacz profil
 Napisane 11 lat temu (10 marca 2009 o godz. 17:28:39) przez Dark Smark
Haker to haker, a wykorzystywanie wiedzy to już inna sprawa. Źle Wam się to słowo kojarzy, to wina mediów. To tak jakby spawacz włamywał się do sejfów, wszyscy spawacze są źli? Na początek literatura (helion, dużo wydań bardzo dobrze przetłumaczonych (bestsellerów), potem szkoła średnia powiązana z teleinformatyką no i studia. Raczej trzeba kochać komputery, uczenie się na siłę nie daje efektów. Masz podejście jakby to była kwestia tygodnia zostanie specjalistą w danej dziedzinie.

haker.com.pl

proditoris
18:15 10-03-2009
Zobacz profil
 Napisane 11 lat temu (10 marca 2009 o godz. 17:35:40) przez proditoris
Kto tu mówi o chwili? Mam znajomego po studiach, ukończył programowanie i wiem ze to nie jest łatwe. Ale ja jestem, żebym się nie przechwalał - ambitny, jak mi się nie udaje, to próbuję do skutku. Wiem, że nawet za siedem lat nie byłbym osobą na miarę kolesi z Microsoftu, ale zawsze coś.

//edit
/*
Powiem wam coś. Mój kumpel, rok młodszy ode mnie, zaczął powoli robić w grafice, a nawet w filmikach. Na początku jego filmiki były do d___, prawda, ale już minęły 2 lata i teraz jego filmiki co prawda, nadal nie są idealne, ale są miłe dla oczu. Kiedyś należałem do pewnej grupy graficznej i wykonywałem dodatki graficzne (flagi, bandy) do gry Fifa 08. Na początku dostawałem oceny 3/10, ale mówiono mi żebym się nie poddawał i po pół roku wyciągnąłem na 10/10. Ale odszedłem, bo wyszły konflikty.
*/

haker.com.pl

Dark Smark
19:11 03-12-2013
Zobacz profil
 Napisane 11 lat temu (10 marca 2009 o godz. 17:45:13) przez Dark Smark
Informatyka jest naprawdę obszerna, bez wyboru specjalizacji nie ma szans na zaistnienie. Na początek polecam poszukać książki o tematyce urządzeń techniki komputerowej. Grunt to podstawa. :)

haker.com.pl

proditoris
18:15 10-03-2009
Zobacz profil
 Napisane 11 lat temu (10 marca 2009 o godz. 17:50:22) przez proditoris
Znalazłem książkę Urządzenia techniki komputerowej. Dwie części, każda po 320 stron - super. Na szczęście lubię czytać :). Jeszcze jakieś rady?

haker.com.pl