⚙️ Co to są Usługi Windows?
Dla początkujących


Dave
13:02 26-05-2020
4 ×
Zobacz profil
 Napisane ponad 2 tygodnie temu (07 maja 2020 o godz. 23:09:24) przez Dave
Słowo „usługa” (ang. service) ma rozległe i różne znaczenia. Ten wpis dotyczy aplikacji, które są instalowane w systemie jako usługi. W dokumentacji firmy Microsoft są one określane nazwą Windows service applications lub krótko NT Services.

Programy tego typu nie wyświetlają interfejsu graficznego użytkownika, ani nie wymagają zalogowania do systemu Windows. Mogą działać niezależnie od sesji logowania użytkowników systemu. Usługi są przeznaczone do zadań, które mają być wykonywane przez dłuższy czas.

Środowisko programistyczne Visual Studio posiada możliwości łatwego tworzenia tego typu aplikacji. Usługami można zarządzać poprzez polecenie services.msc lub przechodząc do folderu Narzędzia administracyjne systemu Windows i wybierając pozycję Usługi.


Pozdrawiam, Dave.

© 2020 by haker.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie treści umieszczone na tej witrynie są chronione prawem autorskim. Surowo zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zawartości tej witryny bez zgody autora. Wszelkie opublikowane tutaj treści (w tym kody źródłowe i inne) służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym. Właściciele tej witryny nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne niezgodne z prawem wykorzystanie zasobów dostępnych w witrynie. Użytkownik tej witryny oświadcza, że z zamieszczonych tutaj danych korzysta na własną odpowiedzialność. Wszelkie znaki towarowe i nazwy zastrzeżone zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i należą wyłącznie do ich prawnych właścicieli. Korzystając z zasobów witryny haker.com.pl oświadczasz, że akceptujesz powyższe warunki oraz politykę prywatności.