Łamanie WEP

Dodo86

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
31
Witam!
Chciałbym popróbować łamanie haseł w sieciach bezprzewodowych. Trochę poczytałem różnych rzeczy na ten temat i generalnie teorię mam opanowaną. Używam caina + AirpCrap oraz próbowałem pokombinować z Aircrack-ng. Jednak poza znalezieniem sieci bezprzewodowej nie mogę przystąpić do jej analizy ( w przypadku caina). A aircrack nawet nie chce zastartować. Wydaje mi się, że jest to problem sprzętu. W związku z tym moje pytanie czy na laptopie Fujitsu Siemens z karta sieciowa IntelŽ PRO/Wireless 2200BG Network Connection dało by się coś pokombinować z łamaniem sieci bezprzewodowej, czy dało by się coś zrobić z Cain-em żeby zaczął działać.
 

randall5

Użytkownik
Dołączył
Październik 26, 2006
Posty
41
Ja korzystałem z net stumblera - wyszukiwanie sieci, siła sygnału, channel, do tego aircrack-ng. Wszystko śmigało jak należy.
 

Dodo86

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
31
za pomocą net stumbler też moge znaleść sieć ale póżniej jak chce właczyć aircrack-ng (a pozniej airodump-ng) wyskakuje mi coś takiego:
Know network adapters:
No adapters have been detected - make sure that the AirPcrap adater is pulgger id (takie cos wyskakuje w aircracku z airpcrapem a w zwyklym mam komunikat ze mam peek.dll i peek5.sys)
jak mam zrobic zeby airpcrap wykryl mi moja katke sieciowa?

@Edit:
Kupiłem kartę sieciową D-LINK DWL-G630 czy mógłby mi ktoś doradzić jakie sterowniki ściągnąć, żeby aircrack-ng i cain poszedł?
 

magdalena20051

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2009
Posty
1
jeżeli chcesz sie powłamywać do sieci to najpierw musisz sprawdzić czy twoja karta ma tryb monitoringu jeżeli tak to musisz jej zmienic sterowniki na CommView. Potem to już tylko uruchamiasz programik i zbierasz pakiety iv( im wiecej uzbierasz pakietów tym szybciej złamiesz hasło srednio powinno być około 200 tyś.)Następnie uruchamiasz jakiś program do łamania haseł np. Caina i gotowe
Powodzenia!
 

jacek.02.04.76

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2008
Posty
35
Ja mam D-link DWA 140 i ona nie ma monitoringu, instaluję CommView-a i to nic nie daje, nawet jej nie widzi. Wogule jest możliwe żeby zrobić coś na tej karcie?
 

nejmix

Użytkownik
Dołączył
Marzec 15, 2009
Posty
23
a na jakim to czipsecie bo nie chce mi sie szukac?
<
 

jacek.02.04.76

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2008
Posty
35
znalazłem tylko takie coś o tej karcie:

Opis produktu

Gwarancja: F024M
Kod Producenta: DWA-140
Interfejs: USB
Rodzaj: Bezprzewodowa
Standard przewodowy: Nie dotyczy
Standard bezprzewodowy: 300 (Mbps) - 802.11n
Chipset: ra2870
Zgodność ze standardem: 802.11b/g/n
Kompatybilność: USB 2.0 i wstecz, wsparcie dla systemów Windows VISTA/XP/2000
Zabezpieczenia: silna szyfrowanie wg algorytmu WPA/WPA2
Informacje dodatkowe: Jest dostarczany z kablem USB i podstawką, co umożliwia ustawienie zapewniające największą wygodę i najlepszy odbiór.
Opis: Zapewnia pokrycie bezprzewodowe o zasięgu nawet 5 razy większym niż karty 802.11g, szybki kreator konfiguracji prowadzi użytkownika krok po kroku w jego własnym języku przez proces instalacji, co umożliwia skonfigurowanie karty bez pomocy specjalisty
 

nejmix

Użytkownik
Dołączył
Marzec 15, 2009
Posty
23
Nie jestem pewien co do tego czipsetu ale chyba on uzywa sterow od rt73...musialbys sprobowac sciagnac backtracka, wtedy sie okaze.
 

jacek.02.04.76

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2008
Posty
35
ok to zawinę i sprawdzę , potem dam znać jak i co. A narazie dzięki , ściąganie mi trochę zajmie bo na tej karcie to jest tragedia
smile.gif
 

jacek.02.04.76

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2008
Posty
35
ok , mam go ale nie mogę go uruchomić , czy muszę go wypalić na płycie czy mogę o uruchomić z wirualnego napędu?
A wogule to jak to sprawdzić jak już go uruchomię?
 
Do góry Bottom