Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Domyślnie Namierzenie IP

Witam, mam problem tego typu, ze ktos wszedl mi na konto bankowe (inteligo). Dodam od razu ze nikomu nie podawalem hasla czy identyfikatora. Dzwonilem do banku o takiej sytuacji, bank udostepnil mi IP komputera z jakiego bylo to logowanie. Czy jest ktos kto pomoze mi namierzyc ten komputer? Lub jakim programem?

Moderator

Domyślnie

Jest ktoś, Policja.

Domyślnie

Policja nie namierzy tego poniewaz pieniadze nie zginely (nie mialo co zginac 5zl na koncie), policja moze zrobic notatke i na tym konczy sie praca naszej kochanej policji. Dlatego myslalem ze moze ktos tu mi pomoze

Domyślnie

Cytat Napisał grzegorz5 Zobacz post
    Policja nie namierzy tego poniewaz pieniadze nie zginely (nie mialo co zginac 5zl na koncie), policja moze zrobic notatke i na tym konczy sie praca naszej kochanej policji. Dlatego myslalem ze moze ktos tu mi pomoze
    Zgłoszenie zalogowania się do konta bankowego przez osobę nieuprawnioną jest przestępstwem i policja ma obowiązek zająć się tą sprawą. Niw wiem jak z inteligo ale z tego co się orientuję to w połączeniu wykorzystywany jest plik apletu który uniemożliwia wykonanie anonimowego połączenia z serwerem banku za pośrednictwem serwerów pośredniczących z funkcja anonimizowania połączenia.

Domyślnie

No wlasnie, tez mi sie wydaje ze powinni zajac sie ta sprawa, jednak uslyszalem ze od kont jest bank a nie policja i mam pisac skarge do banku. i tu kolko sie zamyka. dlatego chcialem sam na wlasna reke namierzyc 'goscia' po IP ktory udostepnil mi bank.

Dawni Moderatorzy

Domyślnie

Nie radzę robić tego "na własną rękę". Zgłoś sprawę jeszcze raz, nie jako kradzież a jako nieautoryzowane zdobycie dostępu do konta bankowego (czyt. włamanie) oraz zdobycie dostępu do danych do których ta osoba nie miała prawa.
    Ps
    Czy bank miał prawo podać IP?

Domyślnie

nie wiem czy mial prawo, jednak chcialem wiedziec kto wlamal mi sie na konto. z drugiej strony to tylko IP. nawet gdy w koncu ktos przyjmie ta sprawe to watpie by policja udostepnila mi dane skad bylo to logowanie, a i na tym mi zalezy, wiec ponawiam pytanie czy ktos tu potrafi namierzyc IP lub ktos polecil by dobry program.

Domyślnie

Bank raczej chyba nie poda numeru IP z którego nastąpiło logowanie. Według ostatnich wytycznych GIODO numer IP może zostać potraktowany jako dane personalne, podanie jego jest wówczas naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych.
    Policja powinna podać numer IP jeśli osoba zgłaszjąca będzie w charakterze poszkodowanego.

Dawni Moderatorzy

Domyślnie

Cytat Napisał Tadeusz Fantom Zobacz post
    Bank raczej chyba nie poda numeru IP z którego nastąpiło logowanie. Według ostatnich wytycznych GIODO numer IP może zostać potraktowany jako dane personalne, podanie jego jest wówczas naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych.
    Cytat Napisał grzegorz5 Zobacz post
    Dzwonilem do banku o takiej sytuacji, bank udostepnil mi IP komputera z jakiego bylo to logowanie.
    Taaaa.
    W przypadku gdy pozwiesz osobę która weszła Ci na konto spotkasz ją w sądzie... a poza tym zapewne dostaniesz informacje od razu jak się dowiedzą jeśli od razu będziesz szedł w kierunku pozwania - ale tutaj nie wiem czy legalnie ze strony policji i czy na pewno. W każdym razie dowiesz się w sądzie.

Domyślnie pomoc w namierzeniu IP

Proszę o pomoc w namierzeniu lokalizacji komputera o takim IP 31.41.139.146
    Jesli to niemożliwe to podopowiedzcie co mam zrobic.
    Pozdrawiam

Domyślnie

Przede wszystkim przeskanuj swój system jakimś dobrym antywirusem, jeżeli nie znasz się na informatyce to najlepiej postaw system od nowa, gdyż samo skanowanie nie zawsze pomaga. Jeżeli nie podawałeś nikomu hasła to zapewne masz na komputerze wirusa, który Twoje hasło przechwycił. Hasło do baku zmień chodź zapewne już Ci to zrobili.

Na przyszłość używaj klawiatury wirtualnej do wpisywania hasła do bankowości itp.
    [B]repeat[/B]
    Messagebox(handle, [COLOR="Blue"]'Szacunek Ludzi Ulicy'[/COLOR], [COLOR="Blue"]'UltrasGS'[/COLOR], MB_OK);
    [B]Until [/B] [COLOR="Red"]Brak Warunku zakończenia[/COLOR]