spykey

Temat: Włamanie do komputera (złamanie haseł kont internetowych)

Pokaz wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1 Włamanie do komputera (złamanie haseł kont internetowych) 
    Użytkownik
    Mam problem, mój były chłopak prześwietla mi pocztę i inne konta internetowe (nk,fb). Nie wiem czy coś mi zainstalował na komputerze, kompletnie się na tym nie znam, wiem tylko, że można zdalnie mieć wgląd do cudzego komputera. Błagam o radę osobę,która jest w stanie mi pomóc,żeby zablokować jego poczynania. Nie dość,że mi grozi,nęka i straszy,to jeszcze śledzi mój każdy ruch na komputerze. Ostatnio zmieniłam wszystkie hasła do kont, zakupiłam bilet lotniczy,po czym od razu wykasowałam wiadomości z poczty, na drugi dzień znał już datę wylotu,godzinę i miejsce. Co mam robić,proszę pomóżcie, jestem laikiem w sprawach komputera,tym bardziej że jestem kobietą...
    Odpowiedź z Cytatem  

Moderator
    Skrócona wersja usuwania zagrożeń tego typu wraz z filmem (tytułem tematu się nie przejmuj): jak usunąć wyskakujące reklamy w chrome

Posiadasz antywirusa?
    Jeśli nie to zainstaluj, jak tak zmień go tymczasowo na innego.
    Polecam wersje trial Kaspersky Anti-Virus (działa w pełni przez 30 dni za darmo):
    http://www.kaspersky.pl/download.html?s=trial

Pobierz Kaspersky Anti-Virus, następnie zainstaluj, zaktualizuje się on sam lub jak nie to zrób to ręcznie (aktualizacja bazy wirusów coś w tym stylu), tak poza tym program powinien być w języku polskim. Następnie przeskanuj cały komputer nim (nazywa się to skanowanie pełne, skanowanie gruntowne lub coś podobnego). Usuń znalezione zagrożenia, napraw lub przenieś do kwarantanny.
    Najlepiej napisz nam potem tutaj nazwy tego co wykryło. Z darmowych możesz potem używać Avasta.

Następnie przeskanuj komputer innego typu programami typu antyspyware (wykrywają różne oprogramowania szpiegujące).

Polecam Ci najpierw ściągnąć Malwarebytes Anti-Malware
    Ta sama sytuacja, najpierw zaktualizuj bazę wirusów, potem wybierz pełne skanowanie i skanuj. To wszystko może trochę potrwać. Jak się zakończy usuń zagrożenia.

Następnie spróbuj jeszcze jednym wyplewić szkodniki programem Spybot Search & Destroy
    Ta sama sytuacja znowu, zaktualizować bazę wirusów i przeskanować komputer i usunąć na końcu szkodniki. Trochę to trwa.

Najlepiej pochwal się co ciekawego tobie wykryło wklejając tutaj.

Jaki posiadasz system operacyjny? Windows 7? Jeżeli tak ( w innych nieco inaczej brzmią nazwy tych funkcji w panelu sterowania) i jeżeli posiadasz oryginalny legalny system wejdź wtedy w
    start->panel sterowania->system i zabezpieczenia->zapora systemu Windows i upewnij się że jest tam na zielono że jest aktywna. Potem wejdź w
    start->panel sterowania->system i zabezpieczenia->Windows Update i Wyszukaj aktualizacje po lewej i zainstaluj. Pomoże to naprawić błędy systemu (również w zabezpieczeniach).

Następnie zaloguj się na swoje poczty/konta (zacznij od poczty) i upewnij się że Twoje dane personalne w jej ustawieniach nie zostały zmienione, spójrz czy ktoś nie uaktywnił w ustawieniach tzn alternatywnego e-maila lub numeru telefonu nie Twojego na który może uzyskać Twoje hasła "gdy zapomni", jeśli tak jest zmień je lub usuń. Zmień pytanie pomocnicze (lub usuń) do poczty na jakieś trudne. Następnie ustaw trudne hasło dla poczty.

Jak wygląda bezpieczne trudne hasło dowiesz się tutaj: http://www.microsoft.com/pl-pl/secur...ds-create.aspx

Następnie zmień do wszystkich kont hasła (również komunikatorów, nie używaj takich samych jak do poczty!). Sprawdź również tam w ustawieniach czy nie został zmieniony tam e-mail dodatkowy/numer telefonu itd. Zastanów się czy w jakiś sposób nie ma dostępu ta osoba fizycznie do Twojego komputera. Daleko ta osoba mieszka od ciebie czy w tym samym bloku/domu?

Ważne najpierw usuń zagrożenia, potem zmień hasła. Sprawdź jeszcze czy obok zegara w prawym dolnym rogu nie uruchamia się jakiś dziwny program którego nie znasz.

O rezultatach pochwal się na forum.
    Ostatnio edytowane przez Dark Smark ; 14-01-2016 o 06:43
    Odpowiedź z Cytatem