24h pirata. Zmiana daty utworzenia pliku.

carlozzz

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 20, 2009
Posty
2
Witam wszystkich.

Postanowiłem założyć ten temat, gdyż są tu O WIELE mądrzejsze głowy od jakiegoś szesnastolatka
smile.gif
, które na pewno mi dobrze doradzą w temacie.

Otóż gdzieś słyszałem, że niby podczas "nalotu" gdybym miał jakiś piracki plik, a nie miałby on na moim dysku stażu powyżej 24h to podobno mogę to na ich oczach usunąć bez żadnych konsekwencji karnych. I tu się pojawia moje pytanie: Czy gdybym jakimś programem (nie znam takiego, ale wujka google nawet dobrze znam) zmienił datę utworzenia pliku, a nie modyfikacji to czy by mi ten trik przeszedł ? A i czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości co do usłyszanego przeze mnie mitu czy też faktu ?
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Przykro, że muszę rozwiać Twoje wątpliwości dotyczące tego mitu
<

Zaprzyjaźnij się z programem TrueCrypt i zaszyfruj sobie dyski.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Za samo posiadanie pirackich filmów/mp3 (teoretycznie) nic Ci nie mogą zrobić - niezgodne z prawem jest tylko udostępnianie. A co do tych 24h - nie ma żadnego przepisu, który by pozwalał na coś takiego, to tylko urban legend.
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Za posiadanie pirackiego oprogramowania grożą już większe sankcje.
A jak by miał same filmy/mp3 i nie udostępniał by ich to policja by go nie odwiedziła
smile.gif
 

carlozzz

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 20, 2009
Posty
2
Ok bardzo dziękuję za rozwianie moich wątpliwośći
smile.gif
Co do tego TrueCrypt, już na tym forum o nim czytałem tylko nie byłem pewny co do tych 24h. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

W zasadzie temat do zamknięcia.
 
Do góry Bottom