Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1

  Domyślnie POMOCY!!!!! Jak zlokalizować dręczyciela/zboczenca!!!

  Witam, zaznaczam na początek, że to nie jest żaden żart. Jestem natrętnie dręczona przez jakiegoś zboczeńca, który co chwile zakłada nowe konta na których udostępnia moje zdjęcia, pisze mi ohydne wiadomości pojawiła się nawet groźba, że mnie zgwałci. Wszystko na fb mam w tej chwili ukryte przed nieznajomymi co nie zmienia faktu ze dotychczasowe zdjęcia mogą już być na prawde wszędzie! Ciągłe blokowanie nowych kont i zgłaszanie fb jest juz męczace a nie o to chodzi, a o to, że zaczynam sie o siebie bać i chce wiedzieć co to za osoba albo chociaż z jakiej jest miejscowości. Czytałam, że policja niewiele jest w stanie w takiej sprawie zrobić ponieważ fb nie udostępnia danych.
  Mam nadzieje, że znajdzie się jakaś dobra osoba, która jest w stanie jakoś zlokalizować tego zboczeńca/dziecko robiące sobie psychopatyczne żarty. Błagam o pomoc.

 2. #2
  Moderator
  Dołączył
  29-04-2006
  Posty
  2 480

  Domyślnie

  Każdy psycholog Ci powie, że nie muszą to być żarty. Aż kilka procent osób na naszym globie ma osobowość dysocjacyjną (psychopatyczną), choć sobie o tym sprawy nawet nie zdajemy (może się nie ujawniać). Tego typu prześladowanie nazywa się stalkingiem i jak najbardziej są ścigane i są na to odpowiednie paragrafy. Dokładniej to nowelizacja ustawy to wyregulowała i nie jest to stary przepis, Kodeks karny (Dz. U. z 2011 r. Nr 72, poz. 381, dalej „nowelizacja”), której celem jest stworzenie instrumentu ochrony prawnej przeciwko stalkingowi. Artykuł 190a. Grozi do 3 lat więzienia, jeżeli biegli by stwierdzili wpływ na Twój stan psychiczny bądź nawet powiążą relacją próbe samobójczą, stalklerowi grozi 10 lat więzienia. Poza tym są tu również groźby.

  Art. 190a. Uporczywe nękanie - stalking
  § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
  podlega karze pozba*wienia wolności do lat 3.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
  § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
  Idź pogadaj na policje, nie musisz od razu zawiadomienia składać. Z perspektywy informatyki wyśledzenie stalklera nie jest super trudne. Chyba że jest to ekspert od bezpieczeństwa.


  Statystyki i profile psychologiczne stalklerów i ofiar: http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=415


  I na końcu dodam pewnie sobie mówisz szkoda zachodu. Uwierz nie, nie są to skomplikowane super procedury. Niestety pokolenie JP100% boi się policji nie wiadomo czemu, choć podatki płacą.

  PS, może CI się przyda: footprinting, identyfikacja osoby - poradnik
  Ostatnio edytowane przez Dark Smark ; 15-03-2014 o 23:28

 3. #3

  Domyślnie

  Dziękuje za tak szybką odpowiedź. Skoro tak mówisz to przejdę się na policję na dniach ale tyle juz stron przejrzałam i wszędzie pisali, że policja nie jest w stanie zidentyfikować osoby z fałszywego konta na fb ponieważ każda prośba o udostępnienie danych przechodzi podobno przez główną siedzibę fb w Kalifornii dlatego sądziłam, że to byłaby zbędna czynność bez efektu. Drugą obawą jest to, że ta osoba po zgłoszeniu na policje jeszcze bardziej uprzykrzy mi życie albo posunie się dalej. Chciałabym chociaż psychicznie się przygotować i wiedzieć z jakiej części Polski jest ta osoba czy to moje miasto czy ktoś całkiem obcy.

 4. #4
  Moderator
  Dołączył
  29-04-2006
  Posty
  2 480

  Domyślnie

  Nie jest to prawda, google udostępniło Polskim służbą w roku 2013 aż 496 próśb o dane osób (dane z oficjalnego blogu), nie muszę dodawać że siedziba jest w Mountain View (USA):
  http://googleblog.blogspot.com/2013/...-for-user.html


  Poza tym nawet jakimś cudem pozyskując IP stalklera, nie dojdziesz za bardzo bez służb do tego kim on jest. Ale może Ci się przyda: jak sprawdzić kogoś IP

Podobne wątki

 1. POMOCY...ściągnięcie poczty o2 na Thunderbird...POMOCY
  Przez Holly
  w forum Narzędzia sieciowe
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 22-01-2011, 23:21
 2. BarDzo PotrzebUje Pomocy Z peRfect KeyloGGerm(PomoCy)
  Przez Maras1201
  w forum Keyloggers/Stealers
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 24-02-2006, 01:27
 3. Rpm! Pomocy!
  Przez hubble2
  w forum Linux/BSD/Unix
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 07-08-2003, 07:27

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •