30 dniowy system operacyjny

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Czy korzystanie z tego systemu przez 30 dni jest legalne?
Powiedzmy ze mam kilka komputerow na sprzedaz (prez allegro). Mozna na nich legalnie zainstalowac taka wersje 30 dniowa i je sprzedac? Czy to nielegalne?
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
nie powiem Ci dokładnie, ale jeżeli pobrałeś wersję beta to z pewnością jest to legalne. używanie systemu przez 30 dni także jest legalne (taki trial dla testu) jednak nie wiem jak to sie ma do sprzedaży. z pewnością nie mógłbyś na tym zarabiać, ew możesz doinstalować gratis oraz wyraźnie napisać ze jest to wersja 30 dniowa ale zobacz jeszcze wypowiedzi innych :)
 

carmaris

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 2, 2010
Posty
9
Zawsze możesz dopisać: "Na życzenie możemy zainstalować Vistę/7 czy co tam chcecie w wersji 30-dniowej". Ale nie możesz sprzedawać triala.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Chyba zle napisalem:) Ja niechce tego sprzedawac,tylko zainstalowac komus (oile bedzie chcial) tak na sztuke. Kupujacy sobie moze dokupic licencje jesli bedzie chcial lub nie:)

Sprzedawalem na aukcji kilka sztuk toshiby satelliet m40,i jeden koles nazwal mnie oszustem (bo on wie lepiej ze windows vista/7 bedzie dzialal bez aero na tym kompie) Na stronie producenta nie ma sterownikow wddm,ale ja zainstalowalem stery z innego laptopa i chodzi. Chcialem dolozyc taka wersje bez oplat zeby ladnie wygladalo,a za 30 dni niech sobie kupujacy robia co chca.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Ekhm... Nie 30 dniowe wersje Windows 7 tylko wydanie RC którego można było używać w ramach testów przez ponad rok za darmo.
 

logan199

Zbanowany
Dołączył
Styczeń 26, 2010
Posty
11
uf no przecież można. Tak np: dają anty wirusy trialówki i sprzedają. Tak samo jest z windowsem!
 
Do góry Bottom