Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Domyślnie Trudne początki

Witam wszystkich Forowiczów zwracam się do was tutaj z prośbą o rady dla kompletnego laika. Otóż chciałbym zostać hackerem <tak wiem oryginalne > jednak już tłumaczę : nie interesuje mnie phishing czy kopiowanie tutoriali z neta, nie chce być ograniczony , mam troszkę wyższe cele do których potrzebna jest ogromna wiedza i wiele lat nauki. Jednak od czegoś trzeba zacząć, a początki jak wiadomo są najtrudniejsze. Zacząłem studiować infe w październiku, jednak wszyscy wiemy ze to mnie do powyższego celu mocno nie zbliży. Znam podstawy programowania w C, zamierzam też zacząć i wraz z C uczyć się Assemblera, przeglądam fora czytam ile się da (na razie podstawowe pojęcia), wypożyczyłem tez "Hacking sztuka penetracji" i w weekend planuje format i przerzucenie się na Linuxa. I tu moja prośba jaką wersje zainstalować? Chcę wskoczyć na głęboka wodę, albo utonę w swej nieudolności albo mi się uda to wszystko ogarnąć. Mile widziane byłyby wszystkie rady, pojęcia, książki i wasze doświadczenia jako doświadczonych użytkowników internetu.
    PS. Sorry za długość i dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Domyślnie

Podstawowa sprawa to nauka programowania. Haker musi umieć samemu pisać różne narzędzia.

Domyślnie

Dawaj Kali Linux, zawiera zestaw gotowych przydatnych narzędzi.
    GG: 1358807

Domyślnie

Z tego co wiem to Kali Linux nie jest stworzony do bycia głownym OS. Mam racje? Obecnie testuje na wirtualnej maszynie Debiana, Arch Linux i Slackware

Domyślnie

To Ty decydujesz jaki system ma by głównym, Kali się nadaje, jest to taka sama dystrybucja Linuxa jak inna, możesz sobie ją skonfigurować pod Twoje oczekiwania.
    GG: 1358807

Domyślnie

Okej, dzięki

Domyślnie

Zeby nie zakladac nowego tematu, zainstalowalem wczoraj kaliego wszystko pieknie smiga tylko nie widzi glosnikow w laptopie, robilem juz wszystko co znalazlem w necie by zainstalowac ten sterownik (mam Realtek Audio) configuracja przebiega pomyslnie jednak po komendzie make dzieje sie cos takiego :Zrzut ekranu z 2016-11-13 09-58-58.jpg i po make install : Zrzut ekranu z 2016-11-13 09-59-34.jpg
    Prosze o pomoc :(

Domyślnie

Może najpierw zaktualizuj Kaliego

Domyślnie

po 12 h udalo sie, dla osob ktore bd mialy ten sam problem: przerzucilem wszystko odnosnie dzwieku z poprzedniego stabilnego kernela oraz uzylem polecen :sudo apt-get install --reinstall linux-image-`uname -r`
    sudo modprobe snd-hda-intel
    rm -r ~/.config/pulse*
    pulseaudio -k

Domyślnie

Tak jak inny kolega powiedział żeby być dobry w hackowaniu trzeba umieć bardzo dobrze języki programowania gdyż wiele razy będziesz musiał sam stworzyć własną aplikacje do własnych celów.
    Można przejrzeć np książki albo kursy min. Na eduweb.pl są dobrze wyjaśnione i pomogą poszerzyć ci swoją wiedzę.

Domyślnie

Tak tak do hakowania niezbędne są działajace głośniki.