Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 21 z 21

Domyślnie

To świetnie!Jestem laikiem w tym temacie i nie wszystko jest tu dla mnie oczywiste tak jak dla Ciebie także bierz na to poprawkę, niemniej dzięki za pomoc.
    Ostateczne pytanie, Chcemy być anonimowi w internecie co VPN + Tor w praktyce nam da?

Domyślnie

witam jestem tu nowy i bardzo proszę was o jakis program vpn najlepiej z roczna subskrypcją z jakiegos linka i jak korzystać z tora aby byc całkowicie anonimowy w sieci. Ściąganie torrentow i pisanie komentow wogole nie do wykrycia przez żadne służby da się tak proszę o odp nie to ze chce tak robić ale chce być całkowicie nie widoczny w sieci. czekam na odp ))))))) (oraz jak np ktoś wyjmie mój dysk z pc jak go zaszyfrować aby nic nie odczytwał z dysku oraz jakie hasło aby nikt sie nie dostał do kompa windows 7 64 bit jakie hasło??) Prosze o odp

Domyślnie

1) Jak informuja sami deweloperzy TORa-sama przegladarka nie wystarczy do pelnej anonimowosci. Trzeba rowniez zmienic swoje 'nawyki' przegladania internetu. Pierwszym super pomyslem jest wylaczenie wszystkich skrypt (domyslnie wylaczone w TORze). Kiedys ogladalem wyklad na DEFCONie, w ktorym to wykradany byl prawdziwy adres IP komputera, ktory wszedl na strone z obsluga skrypt przez TORa. Pamietaj rowniez zeby regularnie aktualizowac TORa.

2) BTGuard to anonimowy Torrent (proxy lub VPN)-obie uslugi platne.

3) Zawszyfruj sobie caly twardy dysk np. TrueCryptem. Wylacz cookiesy i historie w przegladarce (TOR automatycznie ma wylaczone). Jezeli na serio boisz sie nalotu policji to jest jeszcze jedna rada. Jak odchodzisz od kompa to zawsze go zablokuj. Jezeli jest to laptop to zamknij. Sprawi to, ze ponowne korzystanie z komputera bedzie dopiero mozliwe po wprowadzeniu hasla. Gdybys w tej chwili mial nalot policji (bedac w kuchni) to nici z zaszyfrowanego dysku jezeli doleca do komputera zanim sie zablokuje-tak dziala policja w USA-obserwuja chate podejrzanego i robia wjazd dopiero wtedy, kiedy wiedza za nie znajduje sie w pokoju z komputerem-majac nadzieje ze uzyskaja dostep do maszyny.

4) Haslo takie jak do wszystkiego, najlepiej kombinacja literek i cyferek, duzych i malych liter, ewentualnie dodaj do tego jeszcze jakies znaki specjalne. Nici z tego wszystkiego jezeli haslo zapiszesz na kartce i schowasz do szuflady w pokoju.

5) Nigdy nie bylem fanem Windowsa i nie korzystalem z niego juz od wielu lat. Slyszalem ze w ostatniej dekadzie bezpieczenstwo Windowsow sie znacznie polepszylo aczkolwiek polecalbym Tobie jakiegos linuxa-na bazie ubuntu bedzie najlatwiej sie przestawic. Domyslne argumenty na temat bezpieczenstwa systemow Win kontra Linux znajdziesz w internecie.

Domyślnie

dziękuje za odp deeplearn czyli postępować tak: po włączeniu komputera od razu włączyć program typu VPN aby ukryć swój numer IP i wtedy dopiero uruchomić przeglądarkę Tor i to gwarantuje anonimowość??
    (czytałem również o programie do szyfrowania dysku TrueCrypt projekt zarzucono w 2014 roku i producent podaje że już program nie gwarantuje bezpieczeństwa?? dalej można z niego korzystać czy lepiej się przerzucić na inny??)

Domyślnie

VPN to nie 'program'. VPN to 'wirtualny prywatna siec'. Musisz skonfigurowac programy ktore maja dostep to internetu tak, zeby laczyly sie z serwerem VPN-mowa tutaj o absolutnie wszystkim co ma dostep do internetu. Polaczenie ze swiatem wyglada tak: Twoj Komputer->VPN->Internet.

Tor sam w sobie gwarantuje anonimowosc i do samego przegladania internetu nie wiem czy potrzebny jest VPN, gdyz sam TOR w zupelnosci wystarcza. Mozliwe jest uzywanie TOR poprzez VPN, wtedy polaczenie ze swiatem wyglada tak: Twoj Komputer->VPN->TOR->Internet.

Oto cechy takiego rozwiazania:
    -Twoj ISP (dostawca neta) nie wie ze uzywasz TORa (wie o VPN). (dobre)
    -TOR Entry node nie widzi Twojego prawdziwego IP a jedynie IP VPN. Jezeli serwer VPN nie przechowuje logi to jest to dodatkowy poziom ochrony w sieci. (dobre)
    -Kiedy VPN jest twoja furtka do TORA, na serwerze nastepuje odenkryptowanie danych i przeslanie do twojego komputera nie jest juz zaszyfrowane=VPN wie co robisz na TOR. (zle).

Jezeli chodzi o przegladanie internetu to nie uzywalbym VPN. Uzycie samego TOR gwarantuje tak zwana end-to-end enkrypcje i nikt po drodze nie widzi Twojej dzialalnosci.

Dwa programy z ktorych korzystalem to TrueCrypt i BitLocker. Roznica miedzy dwoja jest taka ze zrodlo Truecrypta jest dostepne a Bitlockera nie-jest to na tyle wazne iz chodzily pogloski o tym ze instytucje typu NSA (USA) wrzucaja backdoory do takich programow na wypadek gdyby kiedys w imie 'bezpieczenstwa narodowego' mogly dowolny komputer rozszyfrowac. Po tych informacjach TrueCrypt udostepnil zrodlo programu i nic takiego nie znaleziono. BitLocker tego nie zrobil wiec ja bym byl bardziej podejrzliwy w przypadku BL. Tak czy inaczej, jezeli nie jestes terrorysta lub jezeli nie sprzedajesz broni w internecie, lub narkotykow hurtowo to istnieje mala szansa ze ktos kiedys bedzie probowal rozszyfrowac Tobie komputer.

Domyślnie

Czyli najlepszy sposób program VPN który nie przejmuje Logów nawet nie wiem co to ten log i zmiana IP na inny kraj? a jaki program vpn który nie przechowuje tych logów ? interesuje się tematem bezpieczeństwa w sieci po obejrzeniu dokumentu jak google nas śledzi i po wyjściu informacji o iPhonie 6 z którego kiedyś korzystałem - wychodzi na to że jesteśmy cały czas inwigilowani. Obecnie konstruuje się inteligentne wirusy typu stuxnet itd gdzie ten świat zmierza. Używam cyberghost 6 program vpn czyli po włączeniu pc wlaczyc tora i to gwarantuje anonimowość nie trzeba zmieniac adresu IP VPN? a jeszcze co wtedy kiedy korzystamy z antywirusow typu eset smart 10 które pobierają aktualizacje lub MS aktualizacja łatek systemowych. Trzeba takim antywirusem zablokować ruch sieciowy dla wszystkich programów i wtedy używać tora?
    Ostatnio edytowane przez felek07 ; 17-02-2017 o 13:15