Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Domyślnie Dane użytkownika internet mobilny

Cześć,

Jestem laikiem w tematach IT i nie bardzo mialem kogo zapytać więc trafilem tutaj

Pytanie - jakie dane idą do sieci na komputerze, który używa internetu, który jest udostępniany z komórki tzn. odpalamy router wifi na komorce i laczymy się z komputerem:

1) czy komputer bedzie mial takie samo IP jak komórka ? (z tego co się orientuje to operatorzy sieci dają zmienne IP)
    2) Jakie dane widzi osoba w sieci np. czy widać IMEI komórki skoro używamy komputera ?
    3) Czy widać numer msisdn (numer abonenta)

Z góry dzieki za odpowiedz.

Użytkownik

Domyślnie

Witaj
    1. Szczerze to nie wiem, wydaje mi się że będą mieć różne, lecz możesz to łatwo sprawdzić,
    a) Udostępnij internet z telefonu na komputer, wejdź na komputerze na stronę https://whatismyipaddress.com/pl/moj-ip i sprawdź IP b) Wejdź na tą samą stronę lub podobną, na telefonie i znów sprawdź IP

Jak to zrobisz to możesz tu napisać xd tak żeby ludzie na przyszłość wiedzieli

2. Przy udostępnianiu internetu, IMEI nie jest udostępniany wraz z nim
    3. Nie numeru telefonu też nie widać
    Ostatnio edytowane przez HCR ; 24-02-2018 o 13:22 Powód: Brak odstępów ??????

Domyślnie

Cześć,

Dzięki za odpowiedź wlasnie to zrobiłem i o dziwo numer IP jak i lokalizacja jest taka sama

2. numer urządzenia jest faktycznie inny wiec IMEI odpada
    3. Jesteś pewien ze nie widać numeru abonenta/użytkownika, który pierownie udostępnia internet ? Są jakies pomysły jak to sprawdzic - wszedlem jeszcze na kilka stron takich jak podales ale jedne co mozna sprawdzic do dane urzadzenia, szerokosc/dlugosc geograficzna dostawcy internetu w moim przypadku P4 ale nic wiecej ;P

Użytkownik

Domyślnie

Pewien nie jestem, ponieważ nie wiem jak to sprawdzić szczerze, i na tym opieram też swoje przypuszczenia że po prostu się nie da, ale tak 85% pewność mam
    Telefon udostępniając internet działa jak ruter, nie widzę żadnego przydatnego zastosowania pobierania przez niego twojego numeru i udostępniania dalej, jest to dla mnie nie logiczne, lecz możliwe że się mylę,
    No ale na to forum nikt prócz mnie nie wchodzi
    To że IP jest to samo to jednak nie do końca rozumiem, ponieważ co jeśli były by podpięte 2 urządzenia ? Nie mogą mieć tego samego IP, no chyba że cały ruch jest przekierowywany tak jakby to tylko telefon wysyłał zapytania do sieci, a potem sam dzieli to na swoje podsieci.

Ogólnie, to zapraszam cię tutaj - http://forum.haker.edu.pl/index.php
    To forum jest totalnie martwe, tamto choć trochę żyje

Drogi modzie, tak wiem, nie jest to reklama, tylko chęć pomocy