Temat: Kto wama si do mojej sieci Wi-Fi jak go zidentyfikowa ?

Pokaz wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1 Kto wama si do mojej sieci Wi-Fi jak go zidentyfikowa ? 
    Witam.
    Ostatnio zacz mi bardzo przycina internet i zaczynam przypuszcza w 99% e ssiad "informatyk" podcza si do mojej sieci
    nie chce od razu zmienia hasa tylko udowodni sobie czy to na pewno jego wina.
    Czy adres MAC by co da ? nazwa komputera w sieci lokalnej ? jak to robi policja ? (podobno jest to moliwe)
    to jakbym go spotka to bym powiedzia e nie jest anonimowy 8-)
    Prosz poda wszystkie moliwoci np sniffery itp.
    z gry dziki za pomoc.
    Odpowied z Cytatem  

Zbanowany
    Doczy
    06-03-2018
    podejrzewam, ze loguje sie do twojego routera, ktory dostales od operatora internetu lub masz swoj wlasny, na nich nic nie zrobisz, mozesz sobie darmowym programem fing na windows skanowac wlasna siec, jak zauwazysz spadek predkosci, fing pokaze ci urzadzenia podpiete do twojej sieci, bedziesz mial jego maca, jego urzedzenia wifi, rozlaczyc sie z wlasna siecia, by zwolnic wifi dla darmowego programu acrylic wifi, przelaczyc go w tryb monitor mode i wlaczyc nasluchiwanie, powinienes zobaczyc przy swoim routerze podlaczonych klientow, w tym tez urzadzenie sasiada, jego mac, podejsc z laptopem pod drzwi sasiada i sprawdzic sile sygnalu jaka pokaze acrylic dla mac sasiada, jesli bedzie bardzo dobra, to raczej ten sasiad, jesli nie ten, to szukac drzwi, pod ktorymi jest najlepsza sila sygnalu urzadzenia podlaczonego pod twoje wifi, acrylic bedzie ci pokazywal sile sygnalu miedzy twoim lapotem a jego urzadzeniem wifi, wcale to nie musi byc sasiad obok, moze to byc sasiad nawet 100 metrow dalej, ktory celuje antena kierunkowa w twoje okno, sasiad moze tez zmieniac mac za kazdym razem, wiec dobrze bedzie, jak spiszesz adresy mac wszystkich urzadzen w domu, ktore korzystaja u ciebie z internetu, wtedy ten obcy nieznajdujacy sie na twojej liscie bedzie intruzem i szukac go po sile sygnalu j.w. byc moze tez lapie twoj sygnal przez okno obok, sprawdzic na zewnatrz, czy nie ma za oknem sasiada anteny wifi i oddalac sie od okna w domu i sprawdzac sile sygnalu, by stwierdzic, z ktorej strony ma do ciebie najslinejszy sygnal, od strony okien czy od strony korytarza za drzwiami, moga to tez byc szczeliny w scianie lub podlodze i suficie, gdzie sygnal moze sie przedostawac, musisz sprawdzic wszystkie ewentualnosci od ktorej strony jest najlepszy sygnal maca sasiada, czy to obok, czy pietro wyzej lub nizej, przemieszczajac sie z laptoptem od pomieszczenia, w ktorym stoi twoj router, oczywiscie pomiary sugnalu musisz robic tylko i wylacznie, gdy sasiad jest podlaczony pod twoje wifi
    Ostatnio edytowane przez kondziu ; 06-03-2018 o 20:55
    Odpowied z Cytatem  

To moe jak mam okazj... bym si moe tak pobawi w sniffing ale jakie narzdzia (najlepiej na linux-a) polecacie eby si mu bardziej przyjrze ?
    Odpowied z Cytatem  

Zbanowany
    Doczy
    06-03-2018
    na routerze sie zbytnio nie pobawisz, musisz na lapku postawic hotspota o identycznym macu i ssid i hasle jak router, by sasaid myslal, ze to router, wtedy tez masz zajete juz wifi i musisz sie do routera podpiac kablem, by byl internet, najlepsze narzedzia do sniffingu sa w kali linux, mozesz go odpalic w trybie live na wirtualnej maszynie i na nim postawic hotspota, obecnie juz prawie wszystko jest w https, to duzo nie zobaczysz, poza szlaczkami, mozesz sprobowac programem bettercap w kali linux do podsluchiwania polaczen https, do polaczen nieszyfrowanych to ettercap i wireshark, tez sa w kali, mozesz tez probowac sie wbic mu na komputer za pomoca metasploit, moze armitage znajdzie jakas luke w jego kompie
    Ostatnio edytowane przez kondziu ; 06-03-2018 o 21:13
    Odpowied z Cytatem  

Tak sdziem...a jakie inne sposoby ni sniffing eby dosta si do komputera? podawajcie jakiekolwiek moliwoci.
    PS. acrylic mi nie dziaa i wielkie dziki za pomoc
    A mona przekierowa mu zapytania ??
    Ostatnio edytowane przez root5335 ; 06-03-2018 o 21:33
    Odpowied z Cytatem  

Podobne wtki

1. kto wama si mojej dziewczynie na gg pomocy
    Przez lukaszspox17
    w forum Komunikatory
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 18:34
  2. Czy kto si wama na mj komputer?
    Przez MamaTomka