Temat: Podgląd kamer ip

Pokaz wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1 Podgląd kamer ip 
    Użytkownik
    Czesc, mam takie pytanie, na youtube jest profil "mysterius" i czasami on robi live na zywo z podgladaniem ludzi przez kamery ip przez jakis program, ma ktoś pomysł jak to może działać?
    Dodatkowo ma taką funkcje że może przesylac swoj glos i inne dzwieki jesli kamera ma glosnik
    Ostatnio edytowane przez danord ; 08-04-2018 o 02:08
    Odpowiedź z Cytatem  

2. #2 Hipoteza 
    Użytkownik
    Widziałem tego gościa.
    On sam nie jest pewnie jakimś wielkim znawcą.
    Zauważyłeś ze kamery do których się włamuje często są we Włoszech?
    Sam tam kiedyś mieszkałem i zaobserwowałem taki fenomen.
    W wielu mieszkaniach gdzie starsze osoby mieszkają same, dzieci lub wnukowie instalują takie kamerki po to aby moc sprawdzać czy wszystko jest w porządku(zwykle odblokowują odpowiednie porty bezmyślnie)

Mysterius ma takiego "kolegę" który podaje mu linki do kamery która własnie nie ma hasła, dodatkowo ma zainstalowane oprogramowanie do sterowania własnie kamery tej jednej marki.
    Tak dokładnie, w 90% przypadków wchodzi on na kamerki jednej marki. Która ma lukę, ze po podpięciu ma jakieś standardowe hasło lub jego brak. do znalezienia takiej kamerki wykorzystuje on odpowiedni skrypt który prosi o wyświetlenie strony logowania do kamery i gdy taka operacja zwróci pozytywny wynik próbuje się do niej logować za pomocą np "admin" "ChangeThis". I gdy to zwróci odpowiedni post-code to ip jest dodawane na listę "Kamerki dla Mysteriusa".
    A dźwięki puszcza przez własnie oprogramowanie od producenta które takie funkcje zawiera.
    Mogę się mylić ale tak sobie to wyobrażam.

Do tego są jelcze strony które to robią za ciebie. Boty szukają otwartych kamerek. Tyle ze jeśli tam nie masz premium to widać kamerki z przed jakiegoś czasu gdzie hasło zostało już dawno przez kogoś zmienione lub kamerka zwyczajnie została wyłączona.
    Strony i oprogramowanie na zamówienie.
    Statyczne/Drupal/Wordpress. I wiele więcej
    GG:51254221
    Odpowiedź z Cytatem  

Moderator
    Pewnie korzysta z publicznych baz takich urządzeń. Jedną z najbardziej znanych wśród audytorów jest shodan.io. Kupił pewnie dostęp do API bo mają taką możliwość no i napisał prostą apkę do wyszukiwania.
    Odpowiedź z Cytatem