aircrack-ng

elaborat

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2011
Posty
9
Witam.
Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie? Mianowicie po wpisaniu komendy aireplay-ng -0 2 -a $macap -c 00:10:60:AF:BB:88 mon0 wyskakuje błąd Invalid AP MAC address. Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć, czemu wywala błąd skoro adres MAC był skopiowany po przechwyceniu pakietów z sieci, do przechwycenia pakietów urzyłem komendy airodump-ng -c 6 -bssid $macap -w psk mon0. Z tego co czytałem powinienem wpisać airodump-ng -c 12 .bssid $macap -w psk mon0. Po za tym o ile się nie mylę, cyfry 6 i 12 oznaczają kanał na którym karta ma nasłuchiwać. Więc w czym problem??? Z góry dziękuję za pomoc.
 

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
Witam.
Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie? Mianowicie po wpisaniu komendy aireplay-ng -0 2 -a $macap -c 00:10:60:AF:BB:88 mon0 wyskakuje błąd Invalid AP MAC address. Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć, czemu wywala błąd skoro adres MAC był skopiowany po przechwyceniu pakietów z sieci, do przechwycenia pakietów urzyłem komendy airodump-ng -c 6 -bssid $macap -w psk mon0. Z tego co czytałem powinienem wpisać airodump-ng -c 12 .bssid $macap -w psk mon0. Po za tym o ile się nie mylę, cyfry 6 i 12 oznaczają kanał na którym karta ma nasłuchiwać. Więc w czym problem??? Z góry dziękuję za pomoc.

jeśli wpisujesz "komendę" dosłownie tak jak podałeś wyżej, to domyślam się, że w zmiennej $macap masz adres MAC AccessPointa? nie wiem czy ogarniasz powłokę Bash, ale zapis $var oznacza nic innego jak zmienną
 

elaborat

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2011
Posty
9
Dzięki. Czy mógłbyś mi wyjaśnić jeszcze jedną rzecz, mianowicie gdy chcę zmienić mac wpisuję najpierw komendę ifconfig mon0 down następnie macchanger --mac=48:5D:60:5C:9B:60 mon0 wyrzuca mi błąd ERROR: Can't change MAC: interface up or not permission: Device or resource busy, czemu wyrzuca błąd skoro kartę mam wyłączoną?
 

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
Dzięki. Czy mógłbyś mi wyjaśnić jeszcze jedną rzecz, mianowicie gdy chcę zmienić mac wpisuję najpierw komendę ifconfig mon0 down następnie macchanger --mac=48:5D:60:5C:9B:60 mon0 wyrzuca mi błąd ERROR: Can't change MAC: interface up or not permission: Device or resource busy, czemu wyrzuca błąd skoro kartę mam wyłączoną?
prawdopodobnie nie robisz tego z poziomu roota.. spróbuj to zrobić z wykorzystaniem polecenia sudo, lub po prostu zaloguj się na roota i wtedy działaj (sudo su)
 

elaborat

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2011
Posty
9
prawdopodobnie nie robisz tego z poziomu roota.. spróbuj to zrobić z wykorzystaniem polecenia sudo, lub po prostu zaloguj się na roota i wtedy działaj (sudo su)

Właśnie tutaj jest problem, bo cały czas próbuję zrobić to z poziomu root, próbowałem na mandrivie i na ubuntu, na obu dystrybucjach ten sam błąd. W mandrivie używałem komendy su a w ubuntu sudo -i. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że może spowodowane jest to wadliwym sterownikiem. Z tego co czytałem to karty atheros nie powinny sprawiać problemów, ja posiadam model AR9285. Spróbuję jeszcze pod win



Reinstalacja sterowników i macchangera pomogła, aczkolwiek pod mandriva nie do końca działa komenda ifconfig wlan0 down, zamiast niej zastosowałem service network stop. Co do ubuntu niestety komenda ifconfig wlan0 down również nie dała oczekiwanych rezultatów, po użyciu komendy wifi się wyłączało ale jedynie na chwilę, następnie się włączało, pomogło wyłączenie w trybie graficznym. Zastanawia mnie jeszcze błąd po komendzie iwconfig wlan0 mode monitor (Error for wireless request "Set Mode" (8B06) :
SET failed on device wlan0 ; Device or resource busy.)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
może po prostu zwyczajnie Twoja karta pod linuksem nie jest wstanie przejść w trym Monitor? zdarzały mi się takie sytuacje, jednak nie pamiętam czy komunikat błędu był taki sam
 

elaborat

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2011
Posty
9
Myślałem o tym, tylko że najlepsze jest to, że mimo wyrzucenia błędu karta przechodzi w tryb monitora. Po wpisaniu komendy airmon-ng wlan0 wyświetla informacje w której min napisane jest "monitor mode enabled on mon0" czyli karta jest w trybie monitorowania. Odnośnie komend, czy mógłbyś mi powiedzieć czemu na ubuntu nie mogę używać komend typu "service network stop", czym jest to spowodowane?
 

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
... Odnośnie komend, czy mógłbyś mi powiedzieć czemu na ubuntu nie mogę używać komend typu "service network stop", czym jest to spowodowane?
jeśli robisz to z poziomu roota, to nie wiem.. przydałby się jakiś komunikat, co Ci tam wyskakuje po drodze
 

elaborat

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2011
Posty
9
Wyświetla komunikat network: unrecognized service, nie wiem czemu nie rozpoznaje usługi, może trzeba coś doinstalować?
 

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
a czy jeśli zamiast używać 'service' spróbujesz wulg. /etc/init.d/networking stop, to masz to samo?

innych słów nie ma?
dodoxx6
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

elaborat

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2011
Posty
9
Nie nie wyświetlało nic więcej. komenda wulg. /etc/init.d/networking stop również nie działa wyświetla info "wulg.:nie znaleziono polecenia

//LOL ;D
//dodoxx6
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

harbinger

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2012
Posty
91
widzisz dodoxx6?.. a tak to przynajmniej by zrozumiał ;) nabroiłeś brachu.. oj nabroiłeś
 

elaborat

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2011
Posty
9
Tak widzę, wielkie dzięki panowie za pomoc:). Wychodzi na to że walnąłem się w komendzie, no ale podobno człowiek uczy się na błędach:D
 
Ostatnia edycja:

haxs

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 29, 2007
Posty
35
Dzięki. Czy mógłbyś mi wyjaśnić jeszcze jedną rzecz, mianowicie gdy chcę zmienić mac wpisuję najpierw komendę ifconfig mon0 down następnie macchanger --mac=48:5D:60:5C:9B:60 mon0 wyrzuca mi błąd ERROR: Can't change MAC: interface up or not permission: Device or resource busy, czemu wyrzuca błąd skoro kartę mam wyłączoną?
wiem, że już po zabawie, ale może to też zadziała?
airmon-ng stop [interfejs_karty]
ifconfig [interfejs_karty] down
i zmieniasz mac
i potem włączasz start i up
 

elaborat

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2011
Posty
9
haxs dzięki, problem już niby został rozwiązany, aczkolwiek nie próbowałem rozwiązać tego w sposób opisany przez Ciebie, chętnie spróbuję. Z której strony by nie popatrzeć, chodzi o pogłębianie wiedzy:)
 
Do góry Bottom