Artykuł 'Jak upiększyć aplikacje kosztem niecałego mb' :)

maly3900

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 18, 2005
Posty
362
[center:412ac7d437]Ten art dotyczyć będzie wyglądu nazych aplikacji w Delphi.
Otóż chodzi mi dokładniej o wygląd formy, taki jaki mam zastosowany w programie "World is word" lub "FTP2HDD" kosztem niecałego 1MB.


Najważniejsze - ściągamy komponenty które noszą nazwę SXSkinComponents.
Ściągnięte archiwum z komponentami przenosimy do Głównego Folderu z Delphi, i dajemy "Wypakuj tutaj".
smile.gif



Instalacja
Teraz najważniejsza część wszystkiego - instalacja
smile.gif


1. Wchodzimy do "sxskincomponents_1.2.1_fullGraphics32_1_8_1_SX2Packages"...
2. Szukamy pliku *.dpk który ma Twoją wersje Delphi... Dla Dephi7 jest to "GR32_DSGN_D7.dpk", dla Delphi6 jest to "GR32_DSGN_D6.dpk". Odpalamy go.
3. Teraz w małym okienku które otworzyło nam Delphi klikamy "Compile", a gdy Delphi przestanie `myśleć` klikamy "Install".
4. Wchodzimy teraz do "sxskincomponents_1.2.1_fullSXSkinComponentsPackages"...
5. Szukamy pliku *.dpk który ma tą samą wersje Delphi co Twoja... Dla Delphi7 jest to "SXSkin_D7_D.dpk", dla Delphi6 "SXSkin_D6_D.dpk"
6. I Teraz znów powtarzamy operacje z "Compile", "install"
7. Teraz najważniejsze, z najważniejszego (; - wchodzimy w menu górne Delphi i wybieramy :
Tools -> Environment Options -> Library. W Library path dopisujemy (na końcu, w jednej linijce!):
Kod:
;$(DELPHI)sxskincomponents_1.2.1_fullGraphics32_1_8_1_SX2;

$(DELPHI)sxskincomponents_1.2.1_fullSXSkinComponents;

$(DELPHI)sxskincomponents_1.2.1_fullSXSkinComponentsPackages;

$(DELPHI)sxskincomponents_1.2.1_fullGraphics32_1_8_1_SX2Packages
8. Klikamy OK
Teraz możemy się cieszyć zainstalowaną paczką komponentów SXSkinComponents... (;


Używanie ich w aplikacji
Teraz zabierzemy się za małą ilość oprogramowania aplikacji...

1. Wsadzamy na formę SXStoredSkin1, SXSkinLibrary1 i SXSkinForm1 z komponentów "SXSkinComponents"
2. Teraz w SXStoredSkin1, w Object Inspectorze wskazujemy ścieżke do pliku skinu (pliki do pobrania na koncu arta)
3. Teraz w SXSkinLibrary1, w Object Inspectorze, w "StoredSkin" podajemy ze sciągawki "SXStoredSkin1"
4. Teraz w SXSkinForm1, w Object Inspectorze, w "SkinLibrary" podajemy ze ściągawki "SXSkinLibrary1", dodatkowo ustawiamy na False "UseTFormIcon".
5. Teraz w on Create formy wpisujemy takie coś:
Kod:
SXSkinLibrary1.Active := True;
WAŻNE! Jeśli chcemy wstawić teraz powiedzmy Buttona z tym stylem graficznym, to wstawiamy "SXSkinButton" z komponentów "SXSkinComponents". Tak samo robimy z Editami, Panelami, RadioButtonami...


Podsumowanie rzeczy do pobrania:
Pierwsza cześć Archiwum ze skinami
Druga cześć Archiwum ze skinami
Trzecia cześć Archiwum ze skinami
Czwarta cześć Archiwum ze skinami
Komponenty `SXSkinComponents`
Przykladowa aplikacja z źrodłem[/center:412ac7d437]

art by MaLy
 

milosz0010

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2007
Posty
248
Świetny Art, tylko, że mi wywala taki błąd....
Kod:
[Fatal Error] Project1.dpr(1): Unit not found: 'System.pas' or binary equivalents (DCU,DPU)

@down POMOGŁO :)
 

maly3900

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 18, 2005
Posty
362
Przepraszam bardzo! Zrobiłem ważną literówke!

Już główny art jest poprawiony ^^

@up, z tego co gadaliśmy na gadu, Ty w LibraryPath nie "dopisałeś", lecz "nadpisałeś" stare wartości w Delphi... -> to była właśnie przyczyna błędu...

CZYTAĆ UWAŻNIEJ! (;
 

novyTeaM

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 4, 2007
Posty
13
re upnij pliki prosze

[ Dodano: 16-12-2007, 15:39 ]
[Fatal Error] SXSkinControl.pas(29): File not found: 'GR32_Image.dcu'

itp itd o co kaman?
 

darkhaker

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 9, 2007
Posty
131
wszystko chodzi ok Ale jak włanczam aplikacje to nic sie nie wyswietla tylko kwtadra z kolorem tła jakie ustawiłem
 

Ripp

Użytkownik
Dołączył
Październik 16, 2007
Posty
106
sorka, ze zabawilem sie w archeologa i odkopalem temat, ale dlaczego po uzyciu tych skinow nie widac komponentu TMainMenu? mozna jakos temu zaradzic?
 
Do góry Bottom