[asm] Co sądzicie o tym IDE? Może ktoś to używa?

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Calkiem calkiem... Ale wszystkie IDE sa podobne. Jak kiedys patrzylem na rozne bajery - makra... Tak teraz wystarczy i kolorowanie skladni i tyle. A to mozna nawet w EditPlusie zrobic.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Originally posted by fl3a
Calkiem calkiem...
Mi się podoba, są komponenty i wszystko jest wizualnie, a ja najbardziej lubie środowiska wizualne (Delphi, BCB...) bo się szybko pisze
<

Natomiast jak pytałem jakiś crackerów to powiedzieli, że to już nie asm, a następny wizualny shit...

@filjan: Do czego to służy?
Jest to IDE do kompilatora MASM32. A masm32 to kompilator assemblera. [:
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
To prawda ze jesli ktos pisze w czystym asmie to IDE nie jest mu potrzebne. Mozna np. zainstalowac sobie EditPlusa i sciagnac podswietlanie skladni asma i efekt bedzie podobny... Zauwazylem ostatnio cos niemilego. Mianowicie RadAsm pozar podczas pisania prostego kodu kilkanascie mb pamieci! Skandal!
 

Pepi

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
245
ja polecam
IDA Pro
OLLYDBG
lub bardzo dobry gdb


dobry jest jeszcze softICE

ale raczej najpierw polecam nauke asm a dopiero potem poszpas w tym sofcie
first book second book+soft third only soft :pPP
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Originally posted by Pepi
ja polecam
IDA Pro
OLLYDBG
lub bardzo dobry gdb


dobry jest jeszcze softICE

ale raczej najpierw polecam nauke asm a dopiero potem poszpas w tym sofcie
first book second book+soft third only soft :pPP
Chyba nie przeczytałeś całego tematu :|
Wypowiadamy się tutaj co sądzimy o IDE do Masm32 jakim jest Easy Code, a ty jakieś debuggery podajesz =]
 

Pepi

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
245
Chyba nie przeczytałeś całego tematu
Wypowiadamy się tutaj co sądzimy o IDE do Masm32 jakim jest Easy Code, a ty jakieś debuggery podajesz[/b]

dobrze zrozumialem topic
tamto co on podał nei jest złe
ale np IDE pro i olydbg maja wiele narzedzi w sobie wiec po co instalowac jakies dwa osobne progi jak mozna to miec w jednym
a softICE to dopiero wypas

a PS w tych dezassemblerach przegladajac kod i cos dopisujac mozna to zapisac odrazu do pliku jaki podgladamy :] wielu sie rozdrabnia i uzywa kilka progow, ale po co jak w owych podanych przezemnie jest wszystko

a i PS2 jedyny debuger jaki podalem to gdb
 
Do góry Bottom