Automatyczne przywracanie " obrazu systemu " po zakonczonej sesji

Miror

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 21, 2012
Posty
16
Od dluzszego czasu szukam rozwiazania nastepujacego pomyslu. Poniewaz: instalacja, konfiguracja, modyfikacja - systemu, uslug, uzytkow, kont, profili, itd,itp jest bardzo czaso i pracochlonna, chcialbym ja uproscic i zautomatyzowac /dot. WinXP i "7"/. Co to oznacza?
Po wykonaniu tych wszystkich czynnosci a przed wejsciem do Sieci wykonac "plik obrazu OS" Ghostem lub darmowa Clonezilla na zewnetrznym nosniku USB. Nastepnie po kilkudniowej na przyklad sesji daje komende wylaczenia systemu i wtedy pojawia sie okno dialogowe zawierajace tylko 2 opcje: a/ zamykac? b/ przywrocic obraz systemu z USB?
Po wybraniu odpowiedzi "b" zaczyna sie trwajace kilka minut automatyczne przywracanie OS z pliku obrazu na USB, po zakonczeniu system wylacza sie. Nastepna sesje zaczynam na "dziewiczym" systemie o co tu w tym pomysle chodzi.
Prosze nie pisac o utracie danych i innych aspektach bo to juz wiem, piszcie tylko jak ktos ma pomysl jak to dobrze zrobic - jak to zautomatyzowac, bo manualnie to dziecinada. Pozdrawiam. Mixol
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
Ja w szkole do takich rzeczy uzywam acronisa.

//edit: mozliwe ze zle zrozumialem, bo zawile napisane i w koncu nie wiadomo o co chodzi.
 
Ostatnia edycja:

Miror

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 21, 2012
Posty
16
Dobrze zrozumiales, mozna manualnie Acronisem, ale ja szukam drogi zeby to uproscic poprzez zautomatyzowanie. Wkladasz pendriva z "obrazem" zrobionym w Acronisie, Ghoscie, Clonedzilli, przyciskasz guzik z napisem "przywroc obraz systemu" - i odchodzisz od kompa, wszystko dzieje sie samo. A rano masz 100% czysty /dziewiczy/ system do pracy. Bez cookies, bugow, wormow i tego wszystkiego.
Mysle, ze pomysl jest godny uwagi.
 

Miror

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 21, 2012
Posty
16
Mysle ze jakis skrypt PHP lub batch, autoit, macro - cos w ta strone zeby bylo jak najprostsze.
 
Do góry Bottom