Automatyczne rozprzestrzenianie się trojana

Gelio

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2008
Posty
33
Witam. Od jakiegoś czasu zacząłem interesować się automatycznym rozprzestrzenianiem trojanów, tak, jak robią to botnety. Tylko problem tkwi w tym, że nie wiem jak to zrobić. Gdzieś w jakiejś książce (chyba Zejście do piekła) przeczytałem, że kod binarny wstawia się w nagłówkach pinga, ale nie wiem całkowicie jak to zrobić. Potrzebuję tylko poznać sposób jak to zrobić, kod sam już sobie napiszę.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
to chyba jakas ksiazka fantasy :D

bardzo czesto botnety rozprzestrzeniaja sie przez strony internetowe na ktorych jest jakis exploit na przegladarke. Albo przez spam. Mozna powiedziec ze konwencjonalnymi metodami a nie magicznie przez pinga
 

Gelio

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2008
Posty
33
Aha, czyli nie ma czegoś takiego, że wirus sam się rozprzestrzenia. Masz racje, fantasy, chociaż niby realistyczne. I tak dzięki za odpowiedź. Temat do zamknięcia.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Wirusy mogą się same rozprzestrzeniać, jednak nie tak, jak napisałeś (nagłówek PING...?). Możesz zrobić tak, jak napisał grzonu (expliotowanie przeglądarek, wysyłanie maili) albo IMHO odrobinę prościej - kopiowanie programu na wszystkie podłączone nośniki wymienne i dodawanie autostartu. Są ludzie, którzy nie mają porządnego AV i po podłączeniu np. pendrive komputer zostanie zainfekowany.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
pdf && flash i to glownie dla platformy windows.

moze drobne remote exploitowanie uslug sieciowych roznego typu serwerow, analizowanie hotfixow etc od windy i sprawdzanie gdzie zlokalizowali bledy bezpieczenstwa ot co. ciezka praca.
 

Gelio

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2008
Posty
33
Mam jeszcze jedno pytanie związane z DDoS, mianowicie czy opłaca się po prostu pingować z wielu komputerów jednocześnie? Czy coś to da?
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
rozprzestrzeniać wirusy możesz doklejając je do różnych gier i tworzeniu torrentów. Bardzo skuteczna jest też metoda doklejania do cracków (ludzie myslą ze jak to crack to antywirus daje fałszywy alarm i go ignorują)

co do DDoS to na pewno lepiej wysyłać z wielu komputerów o mniejszych łączach, niż z kilku mocnych.
 

skaktus

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2010
Posty
24
Piękne botnety, choć krótko żywotne (ach, te częste reinstalacje) robi się z techników informatycznych (szkół, nie ludzi :p ).

Ale, jak się dogadasz z nauczycielem, to może za dodatkową ocenę pomożesz mu zrobić obraz dysku Norton Ghostem...z już zainstalowanym twoim programem:)
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Najczęściej używane metody to kopiowanie do folderów programów P2P wykrytych u ofiary no i oczywiście różnego rodzaju cracki/torrenty + USB. ;)

Jeśli szukasz gotowych rozwiązań to poszukaj binderów bądź crackerów z gotową usługą spreadowania botnetu, to są niewielkie koszty.

Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom