Automatyczne uruchamianie?

Wowol

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 18, 2009
Posty
1
Witam wszystkich forumowiczów!
Zastanawiam się nad pewnym problemem - na pendrive mam plik *.exe, który ma na zadanie się uruchomić wtedy, gdy pendrive zostanie podłączony do komputera (no chyba nie wcześniej B)). Ma ktoś pomysł jak to zrobić? I czy w ogóle da się to zrobić?

Jakby się dało - chciałbym używać jak najmniej programów. Programuję w c#, więc tego języka mogę używać :).

Pozdrawiam
Wowol
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
poczytaj o pliku autorun.inf. Jego zadaniem jest właśnie uruchamainie innych plików przy podlaczeniu do portu USB, ale wszystkie windowsy powyzej XP go ingorują domyślnie, chyba ze ktos sobie to przestawil.

Pzdr ;)
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
poczytaj o pliku autorun.inf. Jego zadaniem jest właśnie uruchamainie innych plików przy podlaczeniu do portu USB, ale wszystkie windowsy powyzej XP go ingorują domyślnie, chyba ze ktos sobie to przestawil.

Pzdr ;)

Not fully (;.

Windowsy 7,8 posiadaja white-list'e. Proponuje podszyc sie pod instalator Office 2007 Enterprise . Autorun zadziala rowniez na CD/DVD/HDD

Ps. zapomnialem dodac ze opcja z hdd/pendrive autorun dziala na urzadzeniach isostick, chodzi o mozliwosc sformatowania partycji hdd/pendrive na ISO 9660. Dzieki temu system windows widzi urzadzenie przenosne jako CD/DVD ; ).
 
Ostatnia edycja:

paka747

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2011
Posty
4
Witam wszystkich forumowiczów!
Zastanawiam się nad pewnym problemem - na pendrive mam plik *.exe, który ma na zadanie się uruchomić wtedy, gdy pendrive zostanie podłączony do komputera (no chyba nie wcześniej B)). Ma ktoś pomysł jak to zrobić? I czy w ogóle da się to zrobić?

Jakby się dało - chciałbym używać jak najmniej programów. Programuję w c#, więc tego języka mogę używać :).

Pozdrawiam
Wowol

Niestety na Windows Vista,7,8 nie jest to już możliwe.
 
Do góry Bottom