Automatyczne wpisywanie danych do programu (np. haseł)

Sredniahawajska

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 15, 2011
Posty
26
Po pierwsze sorry za "najprawdopodobniej" niezrozumiały tytuł, nie wiem za bardzo jak jednym zdaniem to napisać. A teraz do rzeczy, chciałbym spytać czy istnieje taki program, który potrafi np: kopiować coś z pliku tekstowego i wklejać to do innego programu. Chodzi np. że w pliku tekstowym mam hasła i chce aby wklejało je do jakiegoś programu: firefox/gg/steam i akceptowało, żeby człowiek nie musiał wpisywać za każdym razem jednego hasła, tylko żeby robiło się to automatycznie przez maszynę. Jeśli nie ma takiego programu to, czy można było by coś takiego napisać np. w Javie? Z góry dzięki.
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Napisać można wszystko, takiego programu ja bynajmniej nie znam :)
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Trzeba poeksperymentować z uchwytami okien. W systemie Windows jak masz uchwyt do okna to możesz zmienić jego zawartość. Polecam jakiś język natywny, np. C, C++ czy Asembler.

Do szukania uchwytów okien służy FindWindow, a do okien potomnych FindWindowEx.
Jest też funkcja wyliczająca wszystkie okna potomne - EnumChildWindows i spośród nich możemy wybrać interesujące nas okno (kontrolkę).
Możesz pobrać uchwyt okna poprzez określenie punktu na ekranie (lub pozycji kursora myszy) funkcją WindowFromPoint.

Jeżeli już mamy uchwyt okna to możemy ustawić mu odpowiedni tekst wysyłając do okna wiadomość WM_SETTEXT (wiadomość wysyłamy funkcją SendMessage).
 
Do góry Bottom