AxessMV400, 3Com 3C905B-TX - blad wykrywania sieci bezprzewodowej

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Posiadam Windows XP na stacjonarnym (formatowany [wcześniejsza wersja miała pełno błędów]) oraz na laptopie. Na laptopie po włączeniu karty sieciowej sieć bezprzewodowa jest nie wykrywana, natomiast na Linux'ie (Ubuntu 9.04) bezprzewodowka działa jak należy. Na laptopie także, na WinXP działa Internet ale przewodowy, na którym mi nie zależy. Tak więc kwestia karty sieciowej na laptopie odpada. Uruchamiałem 'Konfigurację zerową...' mimo to WindowsXP nadal nie wykrywał.

Na stacjonarnym mam jedynie WindowsXP (service pack 3) i tu także działa tylko przewodowy Internet a bezprzewodowy nie jest wykrywany (także przez Linux'a LiveCD), więc tu może być wina po stronie karty sieciowej - 3Com 3C905B-TX http://support.3com.com/infodeli/tools/nic/3c905b.htm. Pobrałem pierwsze 2-a pliki, wypakowałem na HDD i zaktualizowałem sterownik. Karta sieciowa (3Com ze stacjonarnego) jest podobno jedną z lepszych więc problemów być nie powinno, a jednak.

Na routerze włączyłem Wi-Fi wszystko działa na laptopie na Linux'ie ale w tym wypadku nie mogę ze stacjonarnego korzystać co mi utrudnia pracę.

Pytanie w dwóch częściach: Dlaczego WindowsXP nie wykrywa sieci bezprzewodowej (tak jak na zdjęciu numer 3 - LINK). Co mam zrobić żeby się połaczyć z siecią bezprzewodową?

Moje wnioski: Na laptopie musze uzyc np. Wifi Hopper bo WinXP sam nie wykrywa sieci. Na stacjonarnym powinienem pobrac nowe sterowniki do karty ale to juz robilem i nie pomaga wiec to moze byc wina Windows'a wiec powinienem uzyc Net Stumblera badz Wifi Hoppera ale nie wykrywaja sieci (N.Stumbler nie dziala z moja karta), wiec to znowu powinna byc to wina sterownikow ale to juz odpadlo.
Jakies propozycje?

Za przydatne odpowiedzi dziękuje.
 
Do góry Bottom