Błąd na stronie w panelu użytkownika [Płace 100 zł za pomoc]

Mymra

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2012
Posty
6
Witam,

Około rok temu założyłem sklep w którym sprzedaję części komputerowe. Ostatnio zauważyłem że jest pewien błąd.

Loguję się na konto na 2 komputerach. Na jednym zmieniam hasło do konta, a na drugim (mimo iż hasło jest zmienione) Mogę ciągle siedzieć i obsługiwać konto. Z tego co zauważyłem na innych stronach, po zmianie hasła nie można siedzieć na stronie użytkownika (Na innym komputerze), tylko trzeba zalogować się ponownie.
Czytałem kiedyś o tym że przez to można logować się bez uprawnień na konta użytkowników mojego sklepu po przez jakieś komendy w ciasteczkach lub w inne dziwne sposoby.
Jeżeli ktoś wie jak można wykorzystać taki błąd, proszę o wiadomość. Osobę która pomoże mi z tym nagrodzę kwotą w wysokości 100 zł.

Ps. Nie podaję linku do sklepu z wiadomych przyczyn ....
 

Shady69

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2013
Posty
98
widocznie masz kiepski system sesji, kod w php, zgaduje(?)
has *** sobie takie dane jak ip i agent i trzymaj je w sesji dla porównania, po zmianie hasła wylogowuj użytkownika i proś o ponowienie logowania. zapisuj czas w sesji, po którym bezruchu przez 15minut będzie wylogowywać użytkownika.
session fixation i hijacking - poczytaj.

napisz na gg 15530223, możemy się dogadać nie koniecznie odpłatnie ;)
 
Ostatnia edycja:

Majcon

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2013
Posty
19
Albo dodaj do sesji hasło
$_SESSION['pass'] = $pass;
i w każdym pliku porównaj $_SESSION['pass'] i hasłem pobranym z bazy jeśli nie jest takie samo to przeloguj do strony z logowaniem lub coś

I w zmianie hasła wystarczy że zmienisz $_SESSION['pass'] i hasło w bazie ;p
 

Anyeor

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2013
Posty
15
Hasło w sesji? To chyba normalne, jak je chcesz odczytać skoro nie masz dostępu do jego PCta ? To jest bezpieczne.. :confused:
 

fiskus94

Użytkownik
Dołączył
Marzec 22, 2013
Posty
28
Jest pewien wirus który pomoże Ci odzyskać hasła z komputera(internet, bios, windows) jeśli chcesz pisz pw. Pomogę.
 
Do góry Bottom