Błąd przy instalacji Ubuntu

Status
Zamknięty.

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Po włożeniu płyty odpala się menu (chyba każdy wie jak wygląda). Wybieram język - polski, ale na english też jest błąd. Później chcę zainstalować system więc wybieram 'Instaluj Ubuntu' and ENTER, tylko że nic się nie dzieje (poza tym że płyta się kręci i daje o sobie znać). Z tych opcji działa tylko 'Uruchom system z pierwszego dysku twardego' i (F1 <= F6). 2 godziny restartowałem i nic nie dało. Ktoś ma jakiś pomysł?
[Wersja 9.04 z przed 3 dni]
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
Moze zle sie nagralo, mialem podobny problem ale chyba z backtrackiem
smile.gif
Sciagnij inna wersje, chyba ze masz od nich oryginal.

//Sciagnij debiana najlepiej, a nie ubuntu xd
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Ściąganie nie wchodzi w grę - mam 'Internet' gprs Orange. Nie ma innego sposobu jakiegoś? I tak mam oryginał i dobrze się wypalił.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
CYTAT
2 godziny restartowałem i nic nie dało

Brawo ...[/b]
Wiem, że to głupie ale Magnefikko też miał ten problem i pisał że restartował do skutku. No to usiadłem i restartowałem dopóki mi się nie znudziło. Zaraz siądę i spróbuję Twojej rady a jak nie pomoże to znowu będę restartował.
troche to trwa[/b]
Nie przeszkadza mi to ; D
Mimo wszystko dzięki za szybkie odpowiedzi.

/////////////////////////////////////////////EDIT/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale kiedy uruchamiam z Windows'a to:
 

sokimicro

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2009
Posty
26
chetnie pomogl bym ale jak bys dal chociaz jakies screeny albo chociaz indeks z lini komend. A co do wypalania jest taka opcja ze ubuntu wysla ci zadarmo tylko bedziesz na to czekal chyba ze 4 tygodnie :>
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Wiem to już zrobiłem.
Wojtek:
Odnoszę wrażenie, że masz mnie za głupiego. Naprawdę myślisz, że odpalałem z płyty z poziomu Windows'a? Tak jak pisałem - po wybraniu 1-szej opcji nie ma efektów, nawet po 60 minutach, więc albo jednak coś z wypaleniem jest nie tak, albo taka mała wada na płytce jest która widać gołym okiem.
 

Wojtek

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2007
Posty
546
Odnoszę wrażenie, że masz mnie za głupiego. Naprawdę myślisz, że odpalałem z płyty z poziomu Windows'a?[/b]

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale kiedy uruchamiam z Windows'a to:
6pwgzi7ddvw9z2w84p26.png
[/b]
Źle zrozumiałeś.

Tak jak pisałem - po wybraniu 1-szej opcji nie ma efektów, nawet po 60 minutach, więc albo jednak coś z wypaleniem jest nie tak, albo taka mała wada na płytce jest która widać gołym okiem.[/b]
* Źle wypalony obraz ISO,
* Płyta jest uszkodzona,
* Hardcorowa konfiguracja sprzętowa (to wykluczam, mimo wszystko powinno wystartować)

Wnioski: wypal jeszcze raz na nowej płytce, spróbuj tym: http://www.imgburn.com/
 

sokimicro

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2009
Posty
26
a co do ubuntu to przy bootowaniu masz przeciez funkcje sprawdzania plyty i pamieci :> moze warto by z niej skorzystac ?
smile.gif
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Na płycie masz też plik z checksumą MD5 więc możesz sprawdzić poprawność płyty na jakimś działającym OS`ie. Sprawdź też jak możesz jak wygląda boot na innym komputerze bo możliwe, że to wina napędu CD-ROM (zepsuty bądź brudny).
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Problem rozwiązałem zamawiając darmową płytę Ubuntu. Było tak jak myślałem - Vista źle wypaliła (hehe).
Płyta przyszła dzisiaj i właśnie piszę z Linuxa
smile.gif


Dzięki za pomoc...

Zamykam (zawsze chciałem to powiedzieć
<
<
)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom