Błąd w składni ?

piomaster011

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2008
Posty
10
Witam
smile.gif

Chodzi mianowicie o to że tworze formularz typu check wszystko idzie jak po maśle aż tu nagle wyskakuje mi taki błąd
<div class='codetop'>CODE</div><div class='codemain' style='height:200px;white-space:pre;overflow:auto'>Parse error: syntax error, unexpected '}' in D:\VertrigoServ\www\dwa.php on line 120</div>
przy takim skrypcie
<div class='codetop'>CODE</div><div class='codemain' style='height:200px;white-space:pre;overflow:auto'>if ($aaa = checked) {
$aaaa = W
}</div>

Chodzi tu o to że jeśli pole jest zaznaczone( $aaa = $_GET['zaznaczenie1']; ) $aaaa ma się zmeinć w literkę W

Ale pojawia mi si ten bład.
 

piomaster011

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2008
Posty
10
Tylko że ja już pobrałem zaznaczenie1 do zmiennej aaa
$aaa = $_GET['zaznaczenie1'];

dla jasności formularz i skrypt są w innych plikach
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Ok, więc błędem jest: na końcu instrukcji brakuje średnika ( ; ), string powinien być w ' lub " (chociaż na windowsie zdaje się że będzie działać i bez tego). I jesteś pewien że w if'ie ma być = (operator przypisania) a nie == (sprawdzenie czy wartości są równe)?
 

piomaster011

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2008
Posty
10
przeciez w instrukcjach na końcu nie ma ; ale spróbowałem i to samo
a co do = jesli chce zeby pole mialo byc zaznaczone to chyba musi byc =
 

piomaster011

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2008
Posty
10
Dobra jestem dalej
smile.gif

Ale jest kolejny problem: Chodzi tu o wyswietlenie zaznaczonych literek
to jest mniejwiecej ten skrypt:
<div class='codetop'>CODE</div><div class='codemain' style='height:200px;white-space:pre;overflow:auto'>if($_GET['wpr11'] == 'checked'){
$aaaa = 'W';
}
if($_GET['wpr12'] == 'checked'){
$aaaa = 'R';
}
if($_GET['wpr13'] == 'checked'){
$aaaa = 'P';
</div>

i chce zeby mi wyswietlilo litere adekwatna do zaznaczonego pola
ale problem w tym ze mam kilka takich skryptow(oczywiscie zmienne maja inna nazwe) i zeby wyswitlilo zaznaczone litery np: WRPWWP
 

piomaster011

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2008
Posty
10
Dodałem
smile.gif

A mam takie pytanie gdybym w formularzu w value dał np W a potem wzial to w echo to czy by była ta literka?
 
Do góry Bottom