Backtrack 5r3 - airmon-ng problemy z kartą wifi

TekMast

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2012
Posty
4
Witam, jestem posiadaczem laptopa Toshiba z kartą sieciową Realtek rtl8191ce która pracuje na sterownikach Realtek rtl8188ce. Kiedy włączam airmon-ng pojawia mi się to

Kod:
Interface	Chipset		Driver

wlan0		Unknown 	rtl8192ce - [phy0]

czyli nieznany chipset, a kolejny problem, który moim zdaniem jest tym spowodowany (błędne zainstalowanie sterowników) to to, że każdy BSSID jest pokazany na (not associated) mimo, iż wiem, że ktoś jest połączony z danym SSID (bo to moja sieć)

Kod:
 CH 11 ][ Elapsed: 7 mins ][ 2013-02-07 20:17                                         
                                                                                            
 BSSID              PWR  Beacons    #Data, #/s  CH  MB   ENC  CIPHER AUTH ESSID             
                                                                                            
 C8:64:C7:57:28:34  -52        5        0    0  11  54   WPA  TKIP   PSK  ZTE_2834          
 00:30:05:8F:F5:A7  -54     1280     1438    0  11  54   WEP  WEP         default           
 84:74:2A:52:E0:E2  -54      607        2    0  11  54e. OPN              Livebox-E0E2      
                                                                                            
 BSSID              STATION            PWR   Rate    Lost    Frames  Probe                  
                                                                                             
 00:30:05:8F:F5:A7  44:6D:57:09:FB:D3    0    1 -54      0     1430                          
 (not associated)   74:F0:6D:98:7C:2B  -50    0 - 1      0        2  SatFilm-1a08

Byłem w Bydgoszczy, tam była masa sieci i ludzi do nich podłączanych, ani jeden Mac associated. Może ktoś pomóc? Nie mam już siły na szukanie po googlach bo pisanie na forum u mnie to ostateczność, z góry dzięki. Pozdrawiam.
 

TekMast

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2012
Posty
4
Fajny poradnik, ale nie rozwiązanie problemu. Potrafię się tym obsługiwać ale mam problem z funkcjonowaniem tego.
 

Shady69

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2013
Posty
98
uuu, jak ja często słyszę ubu i problem z wifi. no niestety, niektóre rzeczy nie zawsze działają pożądanie, a jeśli chodzi o sterowniki do wifi na linuxowatych distro to jest ciężko, głównie w lapkach od samsunga pojawiają się z tym największe problemy - co udało mi się zaobserwować..
wejdź na stronę Twojego producenta od komponentu wifi i pobierz stery, które następnie skompilujesz - najlepsze wyjście :D
ps. BackTrack5 RC3 ma kernelka, który lata już chyba 4 rok, hmm, długo.. ja bym na Twoim miejscu zrezygnował z bakctracka (jest gimbusowski) i pobrał xubuntu lub zwykłe ubu, a następnie wgrał w nim te hakerskie programy z BT5. wiesz.. nowsze distro zawsze większa kompatybilność :>
 
Ostatnia edycja:

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
(not associated) - oznacza ze klient ma uruchomiona karte wifi ale nie jest podlaczony do wifi
station - mac klienta
Probe - nazwa aktualnie podlaczonej sieci wifi + nazwy sieci wifi gdzie kiedys klient sie polaczyl ( w Twoim przypadku klient polaczyl sie kiedys z siecia: SatFilm-1a08 )

Na Twoim logu widac ze komputer o mac'u 44:6D:57:09:FB:D3 jest polaczony z siecia wifi o nazwie "default" z szyfrowaniem "wep"

nie zwracaj uwagi na to brak chipsetu, najwazniejsze ze zaladowal sie poprawnie sterownik "rtl8192ce"

Jezeli nadal uwazasz ze problem tkwi w Twojej karcie wifi to polecam kupno:
http://www.ceneo.pl/10856354#tab=spec
Sprawuje sie wysmienicie na BackTrack 5 rc3 oraz na Kali 1.0.3.
Rewelacyjnie spisuje sie przy fake AP z uzyciem hostpad i symulacji standardu N :).
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom